Magyarországon 2024-ben mivel/miből érdemes pénzt csinálni amit nem hurrog le senki?

Figyelt kérdés

Az alábbi kérdés alábbi kommentje miatt jutott eszembe a kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..


"Hosszú távon az ingatlanárak mindig gyorsabban nőttek, mint az átlagember "befektetései".

Szóval, az átlagember, akinek nincs semmilyen ingatlana, s aki nem képezi magát pénzügyi téren, egyre távolodik attól, hogy saját ingatlannal rendelkezhessen.

Az állampapír, mint befektetés csak az utóbbi egy évben került az emberek többségének látóterébe, hisz "hirtelen észrevették, hogy milyen magas a hozama". Kb. eléri az infláció mértékének a negyedét.

S nulla pénzügyi tudással ez már egész jónak számít."

-------------------------------------------------------------

Ez mind oké, hogy az ingatlanban van a jövő, de egyrészt az manapság baromi drága és ahhoz valami pénzügyi stratégiával kell pénzt előteremteni annak aki nem örökölt.

Azt látom, hogy az összes létező dolgot manapság az emberek leszólják.


* Állampapír: az állam átver és vicc kamatot kapsz a pénzedért az inflációhoz képest

* Kriptovaluta: szerencsejáték ami mögött nincs fedezet és nagyon volatilis

* Euró: felesleges tartalékolni, mert ki tudja mit hoz a jövő és mennyi lesz majd az árfolyam, de a forint romlásával az ingatlanok ugyanúgy növekedni fognak


És akkor az ember eljut odáig, hogy vakarja a fejét, mert ha még tanulni, önképezni akarná is magát, nem tudja, hogy milyen téren és mihez kezdjen bele amiben lehet lehetőség pénzgyarapításra.


Vagy nincs más módszer csak az, hogy szerezzek egy MSc közgáz diplomát és találjam ki magamnak? Tényleg ennyire magára van utalva az ember, ha gyarapítani akarja a pénzét?



szept. 11. 22:50
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon nem mindegy, hogy miben kik és miért is hurrognak le - méginkább, hogy ők ezt milyen háttér információk és rálátás alapján, mekkora megalapozottsággal teszik. Véleménye mindenkinek van, de nem mindenki véleménye ér ugyanannyit.


Meg kell tanulni minden véleményt a helyén kezelni és csak azokkal a véleményekkel foglalkozni, amikkel tényleg érdemes is. Ezért nagyon fontos, hogy olyan emberekkel vedd körül magad, akiknek van elég információja, tudása, megfelelő személete, hogy képesek legyenek értékes véleményt, értelmesen megfogalmazni.


Eleve nem mindegy, hogy valaki csak lehurrog "ez így sz@r", "nem jól csinálod", "hülye vagy", vagy valamilyen érvelést, javaslatot, tanácsot is fűz hozzá, hogy mi alapján, milyen gondolatmenet szerint gondolja így és mit javasol helyette, ami szerinte jobb lenne.

De attól, hogy elmondja valaki a gondolatmenetét, tanácsait, még nem lesz feltétlenül igaza is. A gondolatmenetek és az alapjául szolgáló információk is lehetnek tévesek. Minél kevésbé képzett, minél kevesebbet foglalkozik valaki egy dologgal, annál valószínűbb, hogy ő látja rosszul és nem te.


Családi, baráti körben kimondottan gyakori probléma, hogy az emberek ismeretségi, érzelmi alapon közel állnak hozzád, korukra, saját élettapasztalataikra alapozva adnak tanácsokat, miközben érdemi szaktudásuk, szakmai ismeretük nincs az adott témában, csupán laikus vélekedéseik, hiedelmeik. Jó és segítő szándékkal adják a tanácsaikat, csak egyáltalán nem biztos, hogy bármivel jobban látják a dolgokat, mint te.

Pl. Aki még sosem hagyta el a faluját sem, még az ország másik részében sem volt, nemhogy külföldön, az sokkal inkább hajlamos a saját félelmei és ismeret hiánya miatt lebeszélni az utazásról, akár nyelvtanulásról is, maradásra, kockázat kerülésre ösztönözni. Viszont egyáltalán nem biztos, hogy igaza is van benne, hiszen ő sosem járt máshol, fogalma sincs, hogy máshol milyen kockázatok és lehetőségek várnának rád.

Hasonló a helyzet a pénzügyi, üzleti és egyéb tanácsokkal is. Egyáltalán nem biztos, hogy egy benzinkutas, vagy temetői virágárus üzleti tapasztalatai alapján érdemes döntéseket megalapoznod, ha te egy autó kereskedést, vagy szállodát akarsz nyitni. A világ életében csak alkalmazott vasutasként, vagy takarítóként dolgozó ismerős vállalkozási tanácsai meg kimondottan nem biztos, hogy mérvadóak.

Érdemes valamennyire minden tanácsot és véleményt mérlegelni, mert a legbutább ember felvetésében is lehet valami hasznos is és bárki adhat akár jó tanácsot is. De azért ne azonos súllyal kezeld a sikeres üzletember és a krónikus munkanélküli tanácsait. A döntéseidet pedig ne az alapján hozd meg, hogy ki és mit mondott, hanem hogy amikor megvizsgálod, összeméred az ismereteiddel, eredményeiddel annak a tanácsnak a hasznosságát, akkor mit ad ki eredményként az elemzésed.

A szkeptikus hozzáállás és az önellenőrzés sosem árt. Nem jó mindenhez bizonytalanul, vagy akár kétségbeesve közelíteni, de érdemes mindig keresni a döntéseidben és a cselekedeteidben a hibát, mindig ellenőrizni, hogy vajon mit rontottál el. Ne azért, mert nem hiszel benne, hogy képes vagy hibátlanul megcsinálni, hanem azért, mert ha képes vagy hibákat találni, akkor tudsz rajtuk javítani és jobb eredményt elérni.

Ha abból indulsz ki, hogy te mindent jól csinálsz és csak mások hibája lehet, ha mégsem működik valami, akkor sokkal kiszolgáltatottabb és tehetetlenebb vagy, ráadásul így a saját hibáid felett is könnyebben átsiklasz, hiszen nem is keresed őket.

szept. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
57%
Mennyire komoly üzeletember lehet az, akinek a környezete "hurrogása" a mérvadó, nem pedig a saját elképzelései és eredményei? 😮
okt. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!