Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mekkora az összeg amitől...

Mekkora az összeg amitől érdemes részvénybe fektetni?

Figyelt kérdés
Van 2.000 euróm amire nem lesz szükségem a következő pár évben. Amikor az állampapírnak jó volt a hozama akkor nem tudtam belefektetni mert még nem voltam 18, arany meg kriptó nem érdekel de a részvényeket tanulmányozom már egy pár hónapja és ha bukok is rajta akkor is vállalom a kockázatot. Érdemes elkezdeni ibkr tbsz számlán?

aug. 25. 09:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%

Az IBKR-es TBSZ-nek van egy havi 2000Ft-os díja ami lekereskedhető.


Ha nem tervezel a jövőben is hozzá tenni akkor számolj úgy hogy 0 + 5 év azaz 72 hónap alatt míg lejár a TBSZ ez neked 144.000Ft költséget jelent. Tehát ennyi mínuszból indulsz mielőtt még elkezdenél profitálni. " de a részvényeket tanulmányozom már" nem tudom hogy ez mit jelent, de ha esetleg rossz helyekről informálódsz, és rossz döntéseket hozol, akkor még erre jöhet rá további tőkeveszteség. Illetve ha jön egy medvepiac, és részvényárcsökkenés, kibírod hogy nem adsz el pánikból, hogy kivárj egy újabb emelkedést. Ezer meg ezer felmerülő kérdés, olyan forgatókönyvekre amit nem látunk előre. Egyenlőre talán még mindig jobban járnál egy állampapírral, még utána is minimális költségekkel át tudod mozgatni, részben vagy a teljes megtakarításod tőzsdére. Csak a kérdés leírásából kicsit úgy érzem hogy még hiányosak az információid a tőzsdéhez.

aug. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
39%

Az IBKR TBSZ számla havonta 2000 forint, ami “levásárolható” ugyan, de ha ezt az egyszeri 2000 eurot akarod csak tartani rajta, úgy már nagyon sok. Évente ez a 60 euro a 2000 euronak a 3%-a, azaz ha el is érsz 10% hozamot, azt 7%-ra csökkenti az első évben a költség.

Az IBKR akkor éri meg nagyon, ha havonta befektetsz ennyit.

aug. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
48%
Érdemes bármekkora összeggel elkezdeni. A legrosszabb amit tehetsz hogy nem fekteted be mert akkor is veszìt az értékéből
aug. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

1 eurót már be tudsz fektetni részvényekbe, gazdaságosan, de nem mindegy, melyik brókernél.


A fent említett brókernél vannak olyan díjak, amelyek miatt inkább csak nagyobb értékű tranzakciókat érdemes bonyolítani.


Vannak azonban olyan brókerek, (pl. trading212), amelyeknél nincsenek ilyen-olyan mindenféle díjak, csupán spread (árrés, a vételi és eladási ár közti különbség) van.


Szóval, ilyen kis összeggel is létre lehet hozni diverzifikált portfoliót, hisz akár törtrészvényeket is tudsz vásárolni. 2000 euróból, ha elosztod szektoronként és részvényenként, tudsz venni pl. 20 féle részvényből 100 eurónyi csomagokat. Ezzel meg már el lehet indulni.


Akár úgy is, hogy elsőre csak 20 x 50 euróért vásárolsz, a tőke másik felét pedig tartod, hogy legyen, ha hirtelen akad egy jó részvény(ár).

aug. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
11%
Miért kaptam 0-t? 😃 Magyaràzza meg valaki pls akkor 😃
aug. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
39%

Mert általánosságban nem igaz amit írtál.


Bármilyen kis összeget max akkor érdemes részvénybe fektetni, mert ugye a kérdés ez volt, ha kb nullára tudod redukálni a költségeidet, mert először azt kell kitermelnie a befeketésednek, és minél kisebb összeg, annál kisebb növekedési potenciál. Ha vannak minimum díjak, azok kb elviszik egy kis összeg várható hozamát.

aug. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek pipát adtam örülök hogy a trollok nem jöttek vagy csak késnek köszönöm a válaszokat. Ha valaki ezt olvasná akkor esetleg másik brókert tudtok ajánlani amivel jobban kijöhetek? Tudom hogy műküdik a tbsz számla de havi 50-100 ezer forinttal minden hónapban meg tudom dobni. Azért gondoltam ibkrre mert az tűnt a legolcsóbbnak mivel a trading212nél azthiszem adózni kell és nem voltam biztos abban hogy az jobb lenne.
aug. 25. 10:53
 8/17 anonim ***** válasza:
47%
A Lightyearnél nagyon olcsón lehet TBSZ-en befektetni. A te helyedben ott nyitnék számlát.
aug. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
47%
#6 Na de ezt ìrtam csak félreértetted akkor. Ha a bankban tartod folyószàmlàn vagy betétben kapsz 1 Ft kamatot és 1000Ft a szàmlavezetési dìj vagy több + inflálódik.
aug. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

7


Adózni mindenképp kell, bárhol nyitsz is számlát. (TBSZ látszólag nem, de ott általában tranzakciós díjakkal "adózol", nem az államnak, hanem a brókernek.)


A trading212 is ETÜ, tehát a legkedvezőbb az adózása.


Való igaz, hogy ott nincs TBSZ, ám a TBSZ kötöttség, nem mindenkinek és nem minden élethelyzetben jó.


A TBSZ-t akkor érdemes választanod, ha a gyűjtőéven túl legalább 3 vagy inkább 5 évig nem nyúlnál ahhoz a pénzhez. Plusz hátrány, hogy a gyűjtőév után már nem tudsz beletenni egyetlen fillért sem. Tehát, ha most nyitod, akkor december végéig tudsz belefizetni, jövőre már másik TBSZ-t kell nyitnod, ha mindenképpen ezt az utat járnád.

aug. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!