Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem lehet 150k alatt...

Miért nem lehet 150k alatt pénzt felvenni bankfiókban? És miért tiltják le a kártyát, amíg kész nincs az új?

Figyelt kérdés

OTP-nél vagyok, kértem egy cserekártyát, mert elromlott a paypass, addig meg le kellett tiltatni a jelenlegi kártyát (telefonon intéztem). Aztán bementem egy bankfiókba, hogy néhány tízezrest felvegyek, hogy legyen nálam kp, amíg meg nincs az új kártya. Ott szembesültem vele, hogy 150k alatt nem nagyon lehet felvenni kp-t..


Alapból azt sem értem minek kell letiltani a kártyát, amíg el nem készül az új. Meg ha valakinek pl. ellopják a kártyáját, és bemegy letiltatni meg kivenni kis kp-t, akkor mit csinál? Nem mindenkinek van legalább 150k a számláján.



aug. 10. 12:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
63%

Ilyenkor, ha azt válaszolom, hogy rosszul választottál bankot, akkor általában megy a megsértődés. Holott ez az igazság.


A másik, ilyenkor a kártyaletiltás előtt átteszem a pénzem revolutra, ott készítek egy virtuális kártyát, azt berakom a telefonom wallettjébe, és telefonnal bárhol, bármikor tudok fizetni.


Mindezt természetesen ingyen. A megvalósítás pedig max 5 perc.

aug. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
29%

Múltkor másikra csomagba mentem át, de maradtam az eddigi bankomnál. Közölte az ügyintéző, hogy új kártyát fogok kapni és ezért bevonná és letiltaná a régit. Kérdeztem mi lesz így a kártyám digitális változataival (apple wallet, meg otp Simple). Mondta, hogy ott se fogom tudni használni.

Megjött az új kártya, elfelejtettem berakni a wallet-ba. Megyek tankolni, megszokásból teló elő és fizettem. Tudtam fizetni egy olyan kártyával amit elvileg bevont és letiltott az ügyintéző.

aug. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

"Látom a géniuszok krémje gyűlik a gyakorikérdésekre."

Nicsak ki beszél... :) :) :) :)

aug. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
37%
Ezért van minimális pénzügyi intelligenciával rendelkező embereknek egy neobanknál is számlája. Ha bármi gond van, dobok át Wise-ra pénzt és veszek fel.
aug. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

1. Az hülyeség, hogy 150 ezer a minimum felvehető. Ilyen nincs.

2. Ha csak a paypass nem ment, akkor bedigized a kártyát és fizetsz telefonnal.

3. Ha új kártyát kérsz, akkor az igénylés előtt kell felvenni a pénzt.

aug. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogyha itt ekkora a szád, a bankban miért nem volt? :) Miért nem mondtad az ügyintézőnek, hogy kedves hölgyem, szükségem van a kártyámra addig is, amíg az új meg nem érkezik!! Van erre megoldás? Nincs? Köszönöm, akkor átsétálok a szomszéd bankfiókba és nyitok inkább náluk egy számlacsomagot, hátha felhasználóbarátabbak hasonló eseteknél, addig is pedig mégsem igényelném az új kártyát, megtartom a régit. Köszönöm, viszlát!

Hidd el megoldották volna. ;)

aug. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"sokadszor írom, hogy DE ILYEN VAN az OTP banknál, nem rég vezették be. A többi érv jogos."

Mutasd már meg az ide vonatkozó hivatalos hirdetményt!

aug. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
ekkora kamugépet :D :D :D
aug. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
aug. 11. 14:31
 20/20 anonim ***** válasza:

Ja, hogy ez ENNYIRE friss dolog? O.o

Nem tudom, téged melyik fiók érint, de akkor érdemes a városban másik helyre menni.

aug. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!