Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem lehet 150k alatt...

Miért nem lehet 150k alatt pénzt felvenni bankfiókban? És miért tiltják le a kártyát, amíg kész nincs az új?

Figyelt kérdés

OTP-nél vagyok, kértem egy cserekártyát, mert elromlott a paypass, addig meg le kellett tiltatni a jelenlegi kártyát (telefonon intéztem). Aztán bementem egy bankfiókba, hogy néhány tízezrest felvegyek, hogy legyen nálam kp, amíg meg nincs az új kártya. Ott szembesültem vele, hogy 150k alatt nem nagyon lehet felvenni kp-t..


Alapból azt sem értem minek kell letiltani a kártyát, amíg el nem készül az új. Meg ha valakinek pl. ellopják a kártyáját, és bemegy letiltatni meg kivenni kis kp-t, akkor mit csinál? Nem mindenkinek van legalább 150k a számláján.



aug. 10. 12:48
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy a cserekártya sincs ingyen, holott nem látja el a funkcióját az érintéses fizetést, nem nekem kellene fizetni a cseréért, ha már fizetem a rohadt magas éves bankkártya díjat is nekik.
aug. 10. 12:49
 2/20 anonim ***** válasza:
24%
Lehet.
aug. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nem lehet. Nem rég vezették be azt mondta az ügyintéző, és a sorszám húzónál is csak azok az opciók voltak, hogy 150k-1 millió között vagy 1 millió feletti kp ki és befizetés.


Kivételt tett a csaj, de azt mondta legközelebb nem fogok már tudni 150 alatt felvenni meg befizetni sem. Ja és a kivételért is felszámoltak 1200 forintot, pedig annak is ingyenesnek kéne lennie 2 alkalommal havonta ha jól tudom.

aug. 10. 12:53
 4/20 anonim ***** válasza:
66%

"Ja és a kivételért is felszámoltak 1200 forintot, pedig annak is ingyenesnek kéne lennie 2 alkalommal havonta ha jól tudom."


Rosszul tudod.


"Csak Magyarországon, forintban, hazai kibocsátású bankkártyával, ATM-ből végzett készpénzfelvételre vonatkozik a törvényi 150 000 forintos ingyenes készpénzfelvétel. "

aug. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Jó akkor az csak az ATM-re vonatkozik, de az alapvető probléma nem ez volt. Hanem az abszurdum, hogy kártya nélkül hagynak 2 hétig és nem vehetek fel annyi kp-t a számlámról bankfiókban, amennyit akarok. Ezt is csak ebben az országban lehet megtenni..vicc
aug. 10. 13:17
 6/20 anonim ***** válasza:
35%

Túlzásba viszed a rinyát.


Európában vagy a világon bárhol egy banknak saját jogköre azt meghatározni hogy állapít-e meg minimális összeget bankfióki készpénzfelvételre.

aug. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Vagyis nem férhetek hozzá a pénzemhez ahogy akarok. Nem csodálom hogy sokan a kp-t szeretik még mindig a bankok helyett. Ott húznak le ahol tudnak és még a pénzedhez se férsz hozzá ahogy akarsz.
aug. 10. 13:26
 8/20 anonim ***** válasza:
23%
Nöj fel és fejezd be a hisztit.
aug. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
35%

“nem nagyon lehet felvenni kp-t.“

Ez mit jelent, most akkor lehet vagy nem? Vagy csak kicsit?

aug. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Azt hogy nem lehet. Látom szövegértesbeli problémák is vannak. Látom a géniuszok krémje gyűlik a gyakorikérdésekre.
aug. 10. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!