Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelkártya, folyószámlahitel,...

Hitelkártya, folyószámlahitel, személyi kölcsön: ezek közül melyikkel éltek, élnétek leginkább, ha hitelre is szükségetek van?

Figyelt kérdés

aug. 6. 16:56
A kérdező szavazást indított:
Mindháromra, persze ésszel.
Csak a hitelkártyával.
Csak a folyószámlahitellel.
Csak a személyi kölcsönnel.
A hitelkártyával és a folyószámlahitellel.
A hitelkártyával és a személyi kölcsönnel.
A folyószámlahitellel és a személyi kölcsönnel.
Egyikkel sem.
20 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Csak kamatarbitrázs lehetőség mellett lehet érdemes ezekkel “élni”.


Pl 1) hitelkártya keretet beforgatod olyan államkötvénybe, ami lejár a kamatmentes türelmi időn belül: megnyerted az államkötvény kamat és a hitelkártya arányos díjának különbözetét.

2) személyi kölcsön THM-e állampapír piaci hozam alatt van (pl provident 2022 ősze 10%, DKJ hozam 14%) megnyerted a 4% különbözetet 0 önrésszel.

aug. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Ha kénytelen vagyok hitelt felvenni, amit nem tudok 1 hónapon belül visszafizetni, akkor csak a személyi kölcsön jöhet szóba, mint a legkisebb rossz.
aug. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Én diákhitellel oldottam meg, mivel a szabad felhasználásúnak kedvezőbb a kamata valamivel, mint a személyi kölcsön és díjmentes az előtörlesztés is. Ez egy fokkal kisebb rossz, mint a személyi kölcsön.
aug. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Folyószámlahitel: értelmetlen, mert nem örültem meg, hogy mínuszba vegyem az egyenlegem.

Hitelkártya: jól jöhet ha rövid időre kell egy kis plusz vagy kocsit bérelsz, de az irgalmatlan kamatok miatt csak akkor éri meg, ha a türelmi időben visszafizeted.

Személyi kölcsön: csak ha nincs jobb alternatíva (pl lízing kocsi esetén)

aug. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 NTBS ***** válasza:
Ezek közül a személyi kölcsön.
aug. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Hitelkártya, folyószámlahitel, személyi kölcsön: ezek közül melyikkel éltek, élnétek leginkább, ha hitelre is szükségetek van?"

Nekem nincs szükségem hitelre, de van kb. 2 millió értékben hitelkártyám. Akkor kértem ki, amikor még a DKJ kamata 14% körül volt. És mindig lehetett venni hónapos lejáratút. Az egyik kártyám ingyenes, a másik kb. havi 800-as díjú. (Prémium számlák.)

A türelmi időszakban lejár a DKJ, akkor törlesztek és újat veszek. Ez régebben évi 200 ezer felett hozott. Most már csak 90 ezer körül. Emellett 1% a vásárlásokra.

És biztosítja a számlákhoz előírt forgalmat.

aug. 31. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Ha pénzre lenne szükségem, akkor elkölteném a hitelkártya keretem felét.

A másik fele menne DKJ-ba havi lejárattal. Ez most 1 millióra havi 4000 forintot hozna. És a türelmi időszakban vennék minél rövidebb lejáratú DKJ-t és azonnal eladva törlesztenék. Ennek a költsége 30 napos lejáratnál kb. 1200 forint. És a hitelkártyára nem kell kamatot fizetni.

De ez annak nem ajánlott, aki nem tudja megtartóztatni magát.

aug. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!