Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitel előtörlesztés milyen módon?

Hitel előtörlesztés milyen módon?

Figyelt kérdés

Mi az az összeg, aminél még esetleg nem kérdezik meg, hogy honnan is van? Bejelentett másodállásom van, de a bejelentés mellé évente 1-2 alkalommal kapunk egy nagyobb összeget (1,5-2M ft), ami sehol nem jelenik meg. Ezt befizetném a hitelembe (illetve nem ennyit, dupláját, de az normál úton érkezik a számlámra). Hogy érdemes ezt befizetni? 1-1-1M elosztásban, vagy fizethetem egyszerre a 3M-t?

Nem tudok mit csinálni, vagy így van, vagy sehogy :/


júl. 23. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Nem kérdeznek semmit, szólj nyugodtan a banknak, hogy X-et akarsz előtörleszteni.
júl. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Nem kérdezik hogy honnan van
júl. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Nem érdekli a bankot honnan van az előtörlesztésre szánt összeged.
júl. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
de, X összeg után kell jelezzenek (nem nekünk, a NAVnak), csak nem tudom, mennyi ez az összeg
júl. 23. 16:41
 5/6 Hintalow ***** válasza:

Jah, ha hirtelen rádobsz a számládra naponta 10 milliókat, vagy hirtelen párszázmilliót, az már lehet megindìt egy csengőt az adott bank compliance-ènèl. De nem jelentgetnek semmit a navnak napi szinten az tuti. (15 èv körüli banki munkatapasztalattal azèrt èszrevettem volna ha kène ilyet 😀)

Annyi lehet, hogy 3-4 millió forint felett ki kell töltened egy forrásigazolást, amiben lenyilatkozod, hogy honnan van a pènz.

De a kutya nem ellenőrzi, 3 millió feletti befizetèsből van mondjuk olyan 50-100 közötti darabszám per nap per kereskedelmi bank. Szerinted van valakinek ideje ezt bötyörèszni? 🙂

júl. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gondolom a pénzmosás elleni törvényre gondolsz, kb. két évente az orrom alá dugnak egy nyilatkozatot a bankban, ha éppen arra járok, hogy nyilatkozzak honnan (nem) szereztem a pénzem. Szóval nem azt kérdezik honnan van, hanem hogy nem pénzmosásból, családból, nem vagyok közszereplő, mit tudom én.

Hogy a gyakorlatban ezekkel mit kezdenek, arra lenne tippem, de fogalmam sincs.

Egyébként 1,5-2 millió forint olyan kicsit összeg, hogy nem lesz téma, csak neked, mint egyénnek nagy. Ha még is kérdeznek, akkor ajándékba kaotad anyukádtól (aki a cihában gyűjtögeti 10 éve), ennyi.

júl. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!