Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Személyi kölcsön előtörlesztés...

Személyi kölcsön előtörlesztés, futamidő csökkentése. Hogy van ez?

Figyelt kérdés

Tavaly szeptemberben vettem fel kerek 1 milliót, 84 hónapra. Ennek kb 21.000 a törlesztője, most raktam bele 225.000öt, a futamidő csökkentést választottam a törlesztő csökkentése helyett.

Volt még kb 74 hónap ami hátravan, ezt majdnem megfelezte, maradt 49 hónap éy kb 720.000ft tartozás.

Ha ekkora összegnél csökkent 25 hónapot, akkor nagyjából még 500.000 ft belefizetéssel el kéne tűnnie az egésznek. De hol itt a buktató? Azt számoltam, hogy így a bank kég a pénzénél sem lenne, mert eddig kb 220at fizettem ki a törlesztők miatt, meg most a 225, ha ilyen arányban fogyna az előtörlesztéssel, buknának rajtam 50.000ftot.

Valahol biztos van valami buktató, mi lehet az?


júl. 2. 12:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ott a buktató, hogy félreszámoltad. A havi törlesztéssel az elején szinte csak a kamatokat fizeted, a tőkét szinte egyáltalán nem. Jelenleg nem 500 ezer töketartozásod van még, hanem jóval több, valószínűleg közel 700 ezer.
júl. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Előtörlesztési díjat kellett fizetned, mert többet fizettél be, mint a díjmentes rész. Mivel csökkentetted a futamidőt, ezért szerződés módosítási díjat is kellett fizetned.


A bank nem fog ezen bukni.

Az első jól írja.

júl. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!