Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi lesz a kezelési költség?

Mennyi lesz a kezelési költség?

Figyelt kérdés

OTP Tempo számlám van. Lakásvásárlás miatt nagy összeget (43MFt) kell kifizetnem.

Akkor járok jobban, ha bemegyek a bankba, kiveszem egyben a pénzt és odaadom az eladónak? Ekkora összegnél mennyi pénzt vonnak le a bankfiókban?

Vagy, ha 5-19-19 MFt-os részletekben azonnali utalással utalom neki? Ebben az esetben mennyi pénzt vonnak le az 5MFt utalásért és mennyit a 19MFt utalásért?

Vagy esetleg el tudom utalni egyben a teljes összeget? Ebben az esetben mennyi idő alatt érkezik meg a pénz a számlájára és mennyi von le a bank?


Köszönöm a válaszaitokat 🥰



júl. 17. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

El tudod utalni a teljes összeget és ezzel jársz a legjobban, mert az utalásnak van egy maximum díja ami fölé nem mehet, amit két utalással akár meg is duplázhatsz. A készpénzfelvétel horror, azt nem ajánlom.

Amennyiben hétköznap napközben utalod el, 17 óráig, egy órán belül megéekezik. Ha munkaidőn kívül vagy munkaszüneti napon, akkor a következő munkanapon reggel 8-kor.

júl. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

Átvezeted Revolutra az összeget, ami bankkártyás vásárlás: 0 Ft

Revolutról utalod az eladónak: 0 Ft


(Kockázat: a Revolut befagyasztja a számlát szokatlan tranzakció miatt, és fel kell töltened nekik valamilyen dokumentumokat amik bizonyítják hogy nem pénzmosás/terrorizmus finanszírozás a pénz eredete.)

júl. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Olvas el a kondíciókat amiket elfogadtál amikor a számládat nyitottad és megkapod a választ. Bár nem nehéz rájönni meik a jobb választás anélkül is...
júl. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Készpénzben akarsz kifizetni 43 millió forintot? Bolond vagy?
júl. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha már a számládon megvan ez az összeg, akkor én is az átutalást ajánlom.

Előtte emeld fel a limitet, hogy engedje egyben az utalást.


De az eladóval is kell egyeztetni, szokás még a foglalót KP-ban kérni, ahogy gondolja.

júl. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"5-19-19 MFt-os részletekben"

Mi indokolja a részleteket?

Megdobja az utalási költségeket, így jó volna, ha nem részletekben menne.

Vagy így szól a megállapodás, 3 különböző időpontban fizetsz 3 részletet?

júl. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6 5-19-19 azért gondoltam, mert 20Mft az azonnali utalás limitje. Az első rész foglaló, a másik kettő vételár-részlet címen menne.


#5 Az eladó azt mondta, teljesen mindegy hogyan fizetem ki.


#4 Miért lennék bolond azért mert felmerült bennem a készpénzes fizetés?


#3 A számlámat több mint 30 éve nyitottam. Fogalmam sincs, hogy hol tudnám megnézni az akkori feltételeket. Meg ugye az azóta megváltozott dolgok is vonatkoznak rám.


#2 A Revolutról még nem hallottam, de majd rákeresek.


#1 Tehát, ha hétköznap délelőtt 10-kor átutalom a teljes összeget, akkor az egy órán belül az eladó számláján lesz egy egyszeri pl 50ezer forintos kezelési költség levonással?

júl. 17. 20:12
 8/8 anonim ***** válasza:

7: Hát felhívod a telefonos ügyintézést és átállítják neked a limiteket.

50 000 az nem lesz, valahol 10 000 körül szokott lenni a felső limit, nagyon gáz az, ha nincs, mert túl drága lenne 50 000 Ft egy átutalásra.:)


Megvan az adásvételi szerződésed? Abban miben állapodtatok meg?


Igen, ha bankon belüli belföldi utalás, akkor illik neki 1-2 órán belül megérkeznie, de még aznap.

De majd az ügyintéző is mondja neked, mert a limitek megkérdezése miatt mindenképp telefonálj.

júl. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!