Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Falusi CSOK-ra és régi típusú...

Falusi CSOK-ra és régi típusú OTP lakástakarékra el lehet számolni ugyan azt a számlát?

Figyelt kérdés
Nemsokára lejár a lakáselőtakarékossági megtakarításom az OTP-nél. Ha csináltatok belőle valamilyen ház körüli munkát, akkor ugyan az a számla (amivel gyakorlatilag felveszem a saját megtakarításomat) elszámolható lesz a falusi CSOK-hoz is? Tudtommal a CSOK utólag fizet, az elkészültség függvényében, a lakáselőtakarékot meg kiutalják és lesz egy bizonyos időm, hogy igazoljam mire költöttem. Tehát úgy gondolnám, hogy benyújtom az OTP-hez a lakáslőtakarék kiutalási igényt, ezután (vagy akár ezzel együtt) megigényelném a falusi CSOK-ot is, majd kiutaláskor megcsináltatnám a beruházást a kiutalt megtakarításomból, majd visszakérném az árát a CSOK támogatás formájában. Ez így működhet? Ha igen, akkor mi a "műveleti sorrend"? Úgy értem, hogy a megbízás dátuma, a kivitelezés dátuma, az igénylések dátuma, a kiutalás dátuma, ... mind fontos, hogy megfelelő időben történjen. Ha összeakadok a dátumokkal, akkor megbukok vele.
jún. 26. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csalásnak hívják és nem fog működni.
jún. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért is hívják csalásnak?
jún. 26. 21:06
 3/9 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel a babavárót felvenni és állampapírba fektetni is az.
jún. 26. 21:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem az nem az, mivel a babaváró nem lakáscélú kölcsön, hanem szabadfelhasználású. Ezek viszont lakáscélú támogatások.
jún. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Továbbra sem értem a csalás gondolatát. Először is a 8-10 éven keresztül fizetett, saját tulajdonú, lakáscélú megtakarításomat szeretném, a saját ingatlanom korszerűsítésre használni. Szerintem ez eddig semmilyen formában nem csalás. Oké, "lakáscélú megtakarítás állami támogatással", de 8-10 év után az egyetlen megkötés, hogy ingatlanra kell költeni, ezzel pedig ez a rész pipa.


A falusi CSOK esetében pedig megint tök mindegy, hogy miből fizetek ki egy ingatlan fejlesztést, ha egyszer a CSOK-ra jogosult vagyok. A falusi CSOK-ot utólag kapja vissza mindenki, aki igényli. A készültségi szint arányában fizetik ki, tehát ezt egyébként sem hitelbe adják, hanem elő kell finanszírozni. Továbbá sehol nem láttam még olyan kitételt sem, hogy a kivitelezést CSOK esetében ne lehetne LTP megtakarításból fedezni. Az egyetlen dilemmám, hogy így a végén ugye csak egyetlen számlám lesz majd, amit majd mindkét ügylethez fel tudok mutatni. (A számla összegét még nem tudom, mert még ajánlatokat sem kértem. A kiutalás is majd csak hónapok múlva lesz esedékes.)


Csalást vagy visszaélést egyébként szerintem eleve kizárt, hogy elkövessek, mivel mindkettő ügyletet egy intézményen belül, az OTP-ben kell majd elindítanom, ráadásul szerintem egyszerre is kellene ezt megtennem. Nyilván, amikor a kiutalást intézem, akkor elbeszélgetek majd az ügyintézővel is, és ha tényleg nem lehet, akkor úgyis jelezni fogja, de nem értem, mi zárná ki ennek a lehetőségét, vagy miért lenne ez bármilyen formában csalás!? Az én szememben ez úgy néz ki, hogy van egy LTP-m, ami lejárt, így hamarosan fel kell használnom valami lakáscélra. Emellett elméletileg jogosultak lennénk a falusi CSOK-ra is. Miért ne használnánk ki mindkettőt, ha már adott a helyzet? Ha nem kötöm össze a két dolgot, (pl. LTP-ből építek egy új szobát a házhoz, a falusi CSOK-ból meg építek egy másikat) anyagilag akkor is ugyanott leszek, de így akkor tényleg lenne két külön számlám. Csak hát, ha nem kell a két szoba, akkor felesleges lenne csak a számlák darabszáma miatt kettőt is építeni...) Emiatt merült fel a kérdés bennem.

jún. 26. 23:27
 6/9 scamdemic ***** válasza:
100%
jún. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De két állami támogatádt akarsz felvenni 1 számlára, tehát a felét zsebre rakod. De mondom nem fog működni. Az egyiknél leadod a számlát a másiknál már nem tudod.
jún. 27. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De pl. mi van akkor, ha a számla mondjuk 8 mil, a falusi csok meg a lakástakarék együtt is csak mondjuk 6, tehát még plusz bele kell tolni zsebből is még 2-t. Úgy gondolom, hogy el kellene, hogy tudjam számoltatni valahogy ezt, akkor is, ha csak egy árva számlám van az egészről. Ilyenkor pont az lenne a csalás (talán), ha megosztatnám a számlát a kivitelezővel, hogyan ugyan kettőt adjon már, hogy elszámolható legyen mindkét helyre... Na de mindegy. Nem vagyok pénzügyes sem banki ügyintéző. Akkor majd megmondják a bankban. Úgyis az lesz a mérvadó. Meg egyelőre a pontos összeget sem tudom még úgyse, hogy mennyi lesz. Ha meg a tervezett munka költsége belefér majd az egyikbe, akkor max csináltatunk még majd valami mást is a másikból.
jún. 27. 06:58
 9/9 anonim ***** válasza:
A kovitelező nem egy számlát fog adni.
jún. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!