Hitelt felvenni majd lakást venni, felújítani, kiadni majd a hitelt elő-és végtörleszteni?
Szerintetek mekkora a bukás/kockázat esélye, ha felveszek ingatlan hitelt, amiből veszek lakást, felújítom, kiadom és a beáramló pénzből elő és végtörleszteném a hitelemet?
Valaki csinált már ilyet és be vált neki?
Milyen összegű a hitel, milyen értékű az ingatlan? Mik a várható kezdeti költségek? Mik a várható felújításhoz kapcsolódó költségek? Hol található az ingatlan (Budapest vagy vidéki nagyváros vagy kisebb település? Ez nagyban befolyásolja, hogy mennyiért lehet kiadni.
Saját tapasztalatom, hogy ahol jelenleg lakom ingatlan ezt jó ha annyiért ki lehetne adni bérlőnek, amennyi a hitel törlesztője. Nemrégi a hitelem, majd később megtakarításból tervezek előtörleszteni. De mivel a bank a kezdeti költségeket elengedi (közjegyző, értékbecslés), így ki van kötve hogy a hitel felvételtől számítva néhány évig nem lehet előtörleszteni, mert akkor a kezdeti költségek azonnal esedékessé válnak.
Az előtörlesztésnek is vannak költségei és ezeket is érdemes figyelembe venni, csak a lakás takarékpénztári megtakarításból történő előtörlesztés a díjmentes. Csak azért írom le ezeket, mert kicsivel árnyaltabb azért a kép. Ki van azért találva rendesen, hogy ne érje meg néhány évente előtörleszteni.
#11: De ha utánanéztél, akkor hogy nem sikerült kiszámolni?
Legalább alapszinten, hogy önerő + havi törlesztő + becsült kiadások - bérleti díj a konkrét ingatlantípusra (helyszín, méret, állapot stb)?
Nyilván ez még messze nem pontos, és számtalan egyéb buktató van, de ha már az előjele megvan a fentinek lehet cizellálni, vagy kukázni az ötletet
"és a beáramló pénzből elő és végtörleszteném a hitelemet?"
Eddig két hiteltanácsadó mondta nekem, hogy az ingatlankiadásból származó bevételre nem adnak hitelt!
ha olcsóbb lakást veszel hitelre olyan 20-25 millió környékén ,akkor a kiadás fedezheti a törlesztőt.
senki nem írta, de az ingatlan értéke is növekszik és nem várható, hogy megáll az emelkedés, így évek múlva jóval többet fog érni, tehát a hitelkamat nagysága még akár hasonló mértékű is lehet, mint az emelkedés értéke.
17: Nem értettem félre.
Ha te magánszemélyként ilyenre adod a fejed, akkor kell legyen állásod és annak jövedelmére vehetsz fel hitelt, ezt mondták.
Az ez alapján urban legend, hogy ha te ingatlanbefektetésből élsz, egyszersmind hitelt is kapsz rá.
Tőkejövedelemre nem adnak hitelt, azt mondták, csak munkajövedelemre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!