Ha 1000 eurot szeretnék váltani, akkor jobban járok, ha kis tételben váltok naponta?

Figyelt kérdés
Tehát nem rögtön megyek a teljes összeget forintból átváltani, hanem ma 100 eurot, holnap megint százat stb. Ez így gazdaságosabb, mintha egyszerre váltanám fel? Mert a középárfolyam jelenleg 394 forint 1 eurora, az eladás legrosszabb esetben 410 forint lesz. Tehát 394 ezer helyett fizetek 410 ezret, ami 16 ezer forint veszteség, azaz váltási díj. De ha mondjuk 100 euronként csinálom, akkor 39400 és 41000 forint közti különbség az alap. 1600*10 az mondjuk megint 16 ezer, szóval lehet meg is van a válasz, hogy nincs különbség, max ha csökken vagy nő az euro értéke.

jún. 10. 16:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

1000 euró az maga a kistétetel.


Nem jársz jobban, ha apránként váltod.

Ha van valami díj, akkor meg pláne rosszul jársz, mert 10x fizeted ki egy helyett.

jún. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem megválaszoltad magadnak a kérdést:) Csodákra képes a gondolkozás!
jún. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
'-'
jún. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Például ha IBUSZ-NAL váltok még magasabban is váltják egy forinttal.
jún. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Minnel nagyobb mennyisegben erdemes valltani. 10 000 euro felett a bankod ad egyedi ajanlatot neked.
jún. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
váó
jún. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Meg kell kérdezni az árfolyamot különböző összegeknél! Jellemzően minél nagyobb összeget váltasz, annál kedvezőbb az árfolyam. Ha nem kérdezed meg, kapásból azon váltják ami ki van írva, ha megkérdezed lehet hogy ki lehet alkudni kedvezőbb árfolyamot. Bár a nagyobb pénzváltó hálózatoknál a pénztárosnak nem mindig van mozgástere vagy csak nagyon kicsi, jellemzően ezek plázákban, bevásárlóközpontokban vannak. Ezeket mindig kerülöm, mert náluk még kezelési költség is van. Inkább a nem hálózathoz tartozó váltókat lehet érdemes keresni. Nekem nagyjából devizaárfolyamon szoktak váltani néhány ezer eurós tételeket, persze csak ha rákérdezek előre, és nem is mindig sikerül megegyezni.
jún. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem banknál, hanem a westendben tervezek váltani az alagsorban a MC' Donalds melletti pénzváltónál.
jún. 11. 08:35
 9/10 anonim ***** válasza:

A konkrét helyet nem ismerem, de egy kérdést mindig megér. Bár mint azt korábban írtam, a plázás pénzváltók legtöbbször valamelyik nagyobb hálózathoz tartoznak, nem nagyon van mozgásterük a pénztárosoknak, és jellemző a kezelési költség is ami amúgy nem mindenhol van.


Az általános tapasztalatom az, hogy a legtöbb helyen kiírnak egy nagyon kedvezőtlen árfolyamot az árelfogadó ügyfelekre utazva. Aztán mikor rákérdezek hogy milyen árfolyamon váltanának, akkor kezdődhet az alkudozás összegtől függően. Persze van hogy nem tudnak engedni, és ha számomra nem megfelelő az árfolyam akkor elköszönök.

jún. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amúgy én jellemzően a banki devizaárfolyamokat szoktam becélozni, mert tudom hogy a pénzváltóknak azon az árfolyamon még általában megéri lebonyolítani a tranzakciót.
jún. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!