Hogyha van már egy banknál egy magas törlesztő részletű hitelem (csekken fizetem), akkor ha szeretnék pénzt felvenni akkor ezt a bank megtudja-e, hogy ha nem vallom be hiteligényléskor?
A saját bakod mindent tud rólad.
"Rögtön kijön,hogy melyik banknál mennyi hitelt vettél fel.." ??? Az ápolóid tudják hogy hol vagy? Ekkor a hülyeségeket ne írjál.
Van egy központi adatbank. Ők azok akik tudják,hogy melyik banknál mennyi hiteled van,és ha nem fizetsz ők tesznek fel a BAR listára is. A kisebb bankoknál van titoktartás,de a kisebb bank is lekérdezheti a központból,hogy van-e hiteled más bankoknál.Vagyis hiteligényléskor ezért kell várni pár napot,mert ennyi idő amíg megjön a válasz,hogy van-e tartozásod,vagy BAR listás vagy-e. Ez az elbírálás időszaka..
nem érdemes eltitkolni mert képben vannak..
Istenem, minek ír ide az akinek ennyire nincs képben, gondolom te vagy az első válaszoló is. 1.,Köze nincs a kérdésnek a BAR-hoz, de így is sikerült megint hülyeséget írni. A BAR lista kötelezettség a bankok részéről a központi hitelinformációs rendszer részére, tehát a bank szól hogy nem fizet valaki, valamelyik előbb, valamelyik később.2., Durva mindegy mekkora egy bank, a banktitok az banktitok 3.,NEM KÉRDEZHETI LE B+, mert nincs ilyen nyilvántartás 4., valahol pár óra a szem.kölcs. 5., nincsenek képben.
Az ápolóid remélem úton vannak már.
A pontos válasz.
Tényleg van központi adatbank, de nem mindegyik bank kéri le az infót, illetve nem mindegyik bank adja ki a másiknak az infót. Érdemes kis bankfiókba bemenni, ahol helyben bírálják el a hitelt, ott nagyobb az esély, hogy nem járnak utána. De attól is függ, hogy mely bankok állnak összeköttetésben. Erről sajnos pontos infót már nem tudok mondani.
A lényeg, hogy kis fiókba menj, semmiképp ne a saját bankodhoz, valamint tagadj, ha kiderül, max nem kapsz hitelt. A BAR listát viszont minden egyes bank lekéri hitelbírálatnál.
13:16, Harmadszor is leírom: NINCS központi adatbank.
Központi Hitelinformációs Rendszer van:
A rendszer azokat a természetes személyeket (hiteladósokat) és mulasztásaikat tartja nyilván, akik a pénzügyi intézményekkel kötött hitel- vagy hiteljellegű szerződésben vállalt kötelezettségeiknek 90 napot meghaladóan, összegszerűségében pedig a minimálbért meghaladóan nem tettek eleget. A lista tartalma a bankok között nyilvános, így ha az ügyfelet egy bank a listára helyezi, a többi banki is szükség esetén tudomást szerezhet elmaradásairól. Státusza lehet AKTÍV vagy PASSZÍV.
Tehát ha rendesen fizetsz 2 évig terjedőt kap az aki kiadja hogy van-e hiteled. Hitelnél nincs kis vagy nagy fiók, ellenben van hitelbíráló. Ő dönti el hogy kaphatsz-e hitel, a KHR-t, jövedelemigazolást, a munkaadót/céget, a bevitt folyószámlát és a közüzemi számlát nézi. Nem többet. Mielőtt hozzá kerül van egy pontozási rendszer is(ügyintéző rögzíti egy számítógépbe), isk végzettség, alberlő v. saját tulajdonban laksz, eltartottak szám, jelenlegi hitelt stb.-t pontozza.
18:20 ?? Pedig válaszoltam másnak is, nem csak neked. Szerintem ugyanazt gondoljuk egymásról;)
16:35
Valamit félreérthettél, mert tudok nem egy példát rá hogy pl. takszövös számlára kapja a bérét, bement a Postára(erstéhez tartozik) igényelt egy kölcsönt(ott 3-4 nap a bírálat+kifizetés), utána ugyanazzal a folyószámlával bement az OTP-be, ott is, még mehetett volna tovább(2 hete volt ez), két helyről kapott maxot. Ha a folyószámlán nem látszik még hogy van hitele, annyit vesz fel amennyit akar(jövedelem tízszerese 1 banknál). Ha úgy lenne ahogy te mondod, felesleges lenne bevinne bármit a személyes iratain kívül, mert tudnak mindent.
+ egy def.:
Mit értünk banktitok alatt?
Banktitok minden olyan, az egyes ügyfelekről a pénzügyi intézmény rendelkezésére álló tény, információ, megoldás vagy adat, amely ügyfél személyére, adataira, vagyoni helyzetére, üzleti tevékenységére, gazdálkodására, tulajdonosi, üzleti kapcsolataira, valamint a pénzügyi intézmény által vezetett számlájának egyenlegére, forgalmára, továbbá a pénzügyi intézménnyel kötött szerződéseire vonatkozik.
Banktitok megsértése
300/A. §
(1) Az a banktitok megtartására köteles személy, aki banktitoknak minősülő adatot illetéktelen személy részére hozzáférhetővé tesz, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.
(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekményt
a) jogtalan előnyszerzés végett;
b) a pénzintézetnek vagy másnak hátrányt okozva
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!