Ha befektetesi cellal szeretnek lakashitelt felvenni, a bank beszamitja a varhato airbnb vagy berlesbol szarmazo bevetelt jovedelem kalkulacional?
Vállakozásfejlesztési célnál lehet mérvadó a várható bevétel hitelbírálat során, ha vállakozóként igényled. Ez esetben az adós és kezes , ileltve a fedezet mértéke melett, a vállakozásod múltját és eredményeit nézik és a fejlesztési célal elérhető tervezett bevételt, ha a reálisan tükrözi is a várható növekedést.
Magánszemélyként nem néznek ilyet mivel nem is kapsz "befektetési célú" hitelt ésa cak a jelenelegi, eddigi jövedelmi és anyagi helyzeted és a fedezet mértéke ami számít.
Airbnb esetében még adóalapot képező jövedelmet sem mutatsz ki adóbevallásban jó esetben, mert nem önálló tevékenységből származó jövedelem lenne, hanem fix SZJAt fizetsz szobánként rá átalányadóban, függetlenül hogy évi 12 milliód van tisztán belőle, vagy csak havi 50.000 Ft.
Így bele sem számítanák egy jövőbeli hitelfelvételné sem a keresetedbe magánszemélyként.
Mit tartalmaz az adóbevallásod?
Ha átalányban adózol magánszemélyként 38.400/év/szoba, akkor 0 Ft a jövedelemed airbnből, ergo nincs mit beleszámítani a jövedelembe, mert nem is adózol jövedelem után belőle. Függetlenl attól, hogy nettóba kvázi kiveszed a bevételből fennmaradó összeget.
Ha esetleg tételesen adózol és fizetsz szja-t, ne adj isten még járulékokat is utána,- ami elég drága dolog az átalányadózáshoz képest - , akkor számít csak bele.
Ha több ingatlannal dolgozol és ebben is tervezed a továbbiakat, akkor már vállakozásban célszerű ezt tenni, pont a fentiek miatt, a hitelképesség és egyéb fejlődési, fejlesztési lehetőségek miatt. Nem pedig magánszemélyként.
Nem egy ügyfelem van, akik éves 10-15 milliókat számolnak el bevételként, leadózva is marad havi vagy éves éves x milliójuk, de fizetik maguk után a havi 11.300 Ft eü. szolg.járulékot, mert egyébként kvázi ők áfás magánszemélyek, másfelől főállású "munkanélküliek", biztosítti jogviszony nélkül.
Ez nem a bankon múlik, hanem ez a jogszabály, amit érdemes azért egy ilyen tevékenységbe kezdés előtt ismerni, felmérni és aszerint tervezni a tevékenységet, mivel nem csak előnye, hanem hátránya is van pl. ilyen esetekben.
Kb olyan, mint a KATA az ev-k esetében.
Van is igazolt jövedelemed, meg nincs is.
7-es nem teljesen adómentes, mert ugyan IFA-t beszed és utána be is fizet, max árfolyam különségen van némi plsuz minusz, de azért TFEJLH-t biztosan, áfát meg jó eséllyel fizet a bevételei után és még az éves pár tízezret SZJA-ba.
Emelett, nálam pl szja adókedvezményt szerettek volna rá még érvényesíteni, de fel kellett világosítani, hogy az nem fog menni.
Épp elég kedvező ez már így is.
Egyébként meg alapjába véve meg igen, van egy kedvező adózású jövedelmed, de kb senki nem veszi komolyan. Én megintcsak a katasokhoz hasonlítanám, amikor mindenki örült és boldog volt, hogy a minimális 25-50.000et befizette, azután meg rájöttek, hogy ezen felül további előnyei ennek ki is merültek és csak a hátrányokkal kínlódtak, mer se pályázat, se hitel, se nyugdíj, se álláskeresési, se gyed nincs rá igénybe vehető annyi, mintha leadózta volna kicsit többért már évekkel ezelőtt is átalányba.
És nem bemondásra kellett volna a banknak elhinni a 60%-os jövedelemet, amit a NAV "találomra" bvétel alapján, 0 Ft költésget feltételezve leigazolt.
Most meg kvázi tényleg adómentes az átalányadóz szja-s, aki nem főállásban végzi a tevékenységet évi 2-12 millióig, igaz ugyanúgy 0-át ér az abból a mentesített értékhatárig kimutaott jövedelem is hitelbírálat, adóbevallás, vagy épp a biztoítotti jogviszony esetére járó ellátásokra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!