Van olyan eset amikor lehet kérni az 50% levonas beszunteteset kis időre?
Egyedülálló anyuka lettem és költöznöm kell egyik albiból a másikba. Egy fél fizetéssel.
Vajon ez elég indok?
A végrehajtótól kérheted, hogy állapodjatok meg egy hosszabb távú törlesztésben fizetésletiltás nélkül. Annak alacsonyabb is lehet a törlesztőrészlete. Függetlenül a pillanatnyi állapotodtól.
De nem szabad azzal érvelned, hogy most éppen olyan nehéz helyzetben vagy, hogy semmit nem tudsz törleszteni. Ilyen alapon nem születhet megállapodás.
Vedd fel a kapcsolatot a végrehajtóval.
"Meg ha lenne is lehetoseguk ilyesmire, akkor se tennenek ilyet."
A végrehajtónak teljesen mindegy, hogy a hitelező mikor kapja meg a pénzét.
Ha van egy megállapodás, amit az ügyfél betart, akkor neki a továbbiakban semmi dolga nincs. Ezzel szemben, ha az adós különféle trükkökkel kibújik a fizetés letiltása alól, akkor jöhet az ingó javak lefoglalása, elárverezése, meg hasonló munkás és reménytelen eljárások. Ezért a végrehajtónak is érdeke a megállapodás.
És van rá lehetősége is:
"Van azonban olyan eset is, amikor a végrehajtást kérő hozzájárulása nélkül is lehetőséget biztosíthat a végrehajtó a részletfizetésre. Ennek feltételei a következők:
- ...
- az adóssal szemben 1 millió Ft-ot meg nem haladó összegű pénzkövetelés behajtására indult végrehajtás
- ..."
pl. [link]
Jelenleg reszletekben fizet. Fizetesletiltas formajaban.
Garantalom hogy egyik vegrehajto sem fogja azt mondani hogy oke, leveszem a letiltast es majd 3.honap mulva megallapodunk reszletfizetesben. Radaasul az 50%os letiltas legalabb 2 bedolt hitelt jelent.
"leveszem a letiltast es majd 3.honap mulva megallapodunk reszletfizetesben."
Természetesen nem 3 hónap múlva. Előbb létre kell jönnie a megállapodásnak és csak attól kezdve szünetelnek a végrahajtási intézkedések.
"az adóssal szemben 1 millió Ft-ot meg nem haladó összegű pénzkövetelés behajtására indult végrehajtás"
... ha ezzel az adós lakóingatlanának az árverezését tudja megakadályozni...
Egyéb esetben nem köteles részletfizetést biztosítani. Ennek a törvényi paragrafusnak az a lényege, hogy kap az adós egy utolsó esélyt arra, hogy megmentse azt az ingatlant, amiben életvitelszerűen lakik.
#7
Nem tudom miért vitatkozom veled. Hiszen mi mellékszereplők vagyunk a kérdésben. Egyedül az a fontos, hogy a kérdező felveszi-e a kapcsolatot a végrehajtóval és kér-e részletekben való törlesztést.
De mindegy, legyen ...
Ugye most már eljutottál a teljesen alaptalan, "Meg ha lenne is lehetoseguk ilyesmire"-tól oda, hogy "ha ezzel az adós lakóingatlanának az árverezését tudja megakadályozni".
Haladjunk ezen az úton tovább. :-)
1994. évi LIII. törvény a bírósági végrehajtásról:
"52/A. § * (1) * A végrehajtó a természetes személy adós kérelmére – az adótartozás és az adók módjára behajtandó köztartozás kivételével – megállapíthatja a pénztartozás részletekben történő teljesítésének feltételeit, ha az adós vagyontárgyainak felkutatása és lefoglalása iránt intézkedett, és az adós a végrehajtandó követelés egy részét már megfizette."
Az 52/B. § amiben szerepel a "c) a követelés behajtása érdekében az adós lakóingatlanának árverésére lenne szükség" nem további feltételeket szab az 56/A szerinti részletfizetési megállapodásra, hanem azt az esetet tárgyalja, amikor az adósnak ingatlana is van.
Ez abból is látszik, hogy az 56/A-ban ez is szerepel:
"A végrehajtó a végrehajtás alá vonható vagyontárggyal nem rendelkező adóst is tájékoztatja a részletfizetés lehetőségéről és feltételeiről." Eszerint az is kaphat részletfizetést, akinek semmilyen vagyontárgya, vagyis ingatlana sincs.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!