Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha rossz adatokat adtam meg...

Ha rossz adatokat adtam meg utalásnál és oda küldték a pénzt, azt vissza tudják szerezni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy paypalra akartam utalni, unicreditben utaltam át, de mivel baromira nem értek az egészhez, lehet rossz dolgokat írtam fel a papírra (bár a nő segített és vittem egy papírt amire minden fel volt írva csak lehet rossz helyre lettek írva nem tudom..), és nem tudom most mi lett a pénzel. Ezt is utólag vettem észre, szóval ha bemegyek az unicreditbe és elmondom ezt nekik vissza tudják valahogy szerezni a pénzt? Megvan a papír másolata amit a nő adott, az amit ki kellett töltenem.

13 000ft-ról van szó aminek a nagy része nem az enyém (közösen vettünk volna ebayról), és most így eltűnt minden pénz...nehéz lenne visszaadnom az illetőnek...

Légyszi aki ért valamennyit ehhez segítsen! Köszönöm!


2010. okt. 24. 22:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
a probléma, hogy ha ebay-tól vettél, tehát külföldi számra utaltál, akkor alapból bukta. persze meg lehetne oldani, de le se szarja senki majd, mert nemzetközi. nem hazai. nincs jogod a külföldiek felett.
2010. okt. 25. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Kamumail:

Olvasd el mégegyszer a leírtakat, nem vettünk semmit ebayról csak akartunk volna. A pénz nem ott veszett el hanem valahol az unicredit-papyalnál, ezt nem tudom.

2010. okt. 25. 01:56
 13/20 anonim ***** válasza:
4 hónapja??? marha vagy, a bankba kéne visszamenni, mert el sem ment a pénzed, ha egy számot kihagytál a 16 jegyű számlaszámból...
2010. okt. 25. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
okoska kérdező! szerinted a paypal hol a rákban van? magyarországon?
2010. okt. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Természetesen akár a paypalt is lehetne bírósági úton marasztalni. Akár magyar bíróság által is, és ha fennállnak a feltételei az ítélet elismerésének, akkor az amcsi hatóságok végre is hajtanák ugyanúgy, mintha amcsi bíróság hozta volna az ítéletet. Ezeket a feltételeket minden országban a kollíziós magánjogi törvények rendezik. Ezt csinálják most egyébként a MÁV-val is a zsidók, hogy amcsi bíróság előtt perelik, és ha megnyerik, azt a magyar állam szerveinek is végre kell majd hajtani.

Mondjuk a kérdező esetében ez akkor se lenne megoldás, egyrészt ki pereskedik 13000 forintért, pláne nemzetközi szinten, másrészt meg biztos benne van a paypal szerződésben, hogy valami amcsi bíróság joghatóságát kötik ki a szerződésen alapuló vitákra.

De lehetne.

2010. okt. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

a paypal angol, nem amerikai.


lehet pereskedni külfölddel, de nem sok értelme általában.

2010. okt. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Hagyjuk már a pereskedést, nem akarok senkit beperelni mert baromira nem lenne értelme...nem ellopták a pénzt vagy hasonló..

És köszönöm kedves válaszoló, igen k*rvára marha vagyok mert nm értem ezt az egész sz*rt.

2010. okt. 25. 13:19
 18/20 Hintalow ***** válasza:

Nem tudom, hogy él -e még az ügy, csak, hogy kapjál választ olyantól is akinek van némi fogalma a paypal-ról:

Te top-up -ot szerettél volna csinálni, ami azt jelenti, hogy saját számláról utalnak a paypal számlájára (ami Mo.-on valóban unicredit, náluk vezet számlát a paypal)

Viszont nekem az jön le a leírásodból, hogy te nem utaltál, hanem egy pénztári befizetést csináltál arra a számlára. Ez szopó, mert top-upot csak utalással lehet csinálni, és csak akkor fogadják el, ha ugyanolyan néven van az a számla amiről utalnak, mint a paypal számla, amire szeretnének utalni (ergó azonos a tulajdonos)

Javíts ki ha nem befizetés volt, bár valószinű, hogy igen, mert ha utalásnál van valami gebasz, akkor elöbb utóbb, vagy jóváírják a paypal számlán, vagy visszaküldik az indító számlára, de befizetésnél ez ugy nem megoldható.

Ebben az esetben a saját paypal accountodon keresztül fel kell venni a kapcsolatot a paypallal, ők fognak tudni segíteni. persze ezt angolul kell megtenni.

2010. okt. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha a pereskedést (meg az enyhébb formáját, a fizetési meghagyást) hagyni akarod, akkor nem tudom, minek írtál ki kérdést. Komolyan nem tudom mire vársz akkor, hogy valami bűbájt mondjanak neked, amitől majd a másik meggondolja magát, és hirtelen kifizeti neked, amivel tartozik? Akkor azt az Ezotéria témakörbe kellett volna írnod :P
2010. okt. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Otp-nél van lehetőség rá.
2016. dec. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!