Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha rossz adatokat adtam meg...

Ha rossz adatokat adtam meg utalásnál és oda küldték a pénzt, azt vissza tudják szerezni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy paypalra akartam utalni, unicreditben utaltam át, de mivel baromira nem értek az egészhez, lehet rossz dolgokat írtam fel a papírra (bár a nő segített és vittem egy papírt amire minden fel volt írva csak lehet rossz helyre lettek írva nem tudom..), és nem tudom most mi lett a pénzel. Ezt is utólag vettem észre, szóval ha bemegyek az unicreditbe és elmondom ezt nekik vissza tudják valahogy szerezni a pénzt? Megvan a papír másolata amit a nő adott, az amit ki kellett töltenem.

13 000ft-ról van szó aminek a nagy része nem az enyém (közösen vettünk volna ebayról), és most így eltűnt minden pénz...nehéz lenne visszaadnom az illetőnek...

Légyszi aki ért valamennyit ehhez segítsen! Köszönöm!


2010. okt. 24. 22:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Megpróbálkozhatsz avval amit írtál,de sokat nem érsz el vele.A bank nem hibázott hiszen ő oda küldte át a pénzt amit te adtál meg címet.Annyit szoktak tenni,hogy ahova ment a pénz írnak neki,és megkérik küldje vissza mert téves utalás.De nem lehet kötelezni rá,ha nem küldi az illető vissza.Sokszor nem is veszik észre,hogy "nem oda való" pénz van a számlán..Nem akarlak elkeseríteni,de ez most neked tanulópénz lesz,mert nem fogod visszakapni..
2010. okt. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Derítsd ki kinek ment, és küldj neki egy fizetési meghagyást. Ha ellentmond, akkor per lesz, de azt is megítélik tartozatlan fizetés címén. Persze ez utóbbi sok idő.
2010. okt. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Amit a második írt annak semmi értelme.

1.Te nem küldhetsz fizetési maghagyást,mert nem vagy jogosult erre.

2.Az illető akinek a pénz ment nem hibázott.Ő nem kérte a pénzt.Így nem is köteles vissza fizetni.

3 Elmehetsz ügyvédhez,hogy jogi utón perelje vissza a pénzedet,de 13000 forintért nem éri meg.Az ügyvédi költség többe kerül.

4.Annyit tehetsz, amit az első író írt.A bank kérje meg,hogy utalja vissza,de ennél többet ők sem tehetnek

2010. okt. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Baromság, hármaska.

Minden fizetésnek kell lennie jogcíme.

Ha kifejezetten nincs odaírva, hogy ez ajándék, akkor nincs jogcím, mert nem volt ellenérték. Így visszakövetelhető. Ha meg a másik azt állítja, hogy volt ellenérték, azt neki kell bizonyítani.

Fizetési meghagyást meg már hogy a francba ne küldhetne? Bemegy akármelyik közjegyzőhöz, és kéri a kibocsátását.

Az már más kérdés, hogy az is vagy 3ezer forint lesz, szóval nem biztos, hogy megéri vele cigánykodni. De ha per lesz, akkor a késedelmi kamatokat is dinamikusan hozzá lehet csapni az ítélethozatal előtti tárgyalásig.

2010. okt. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Ha nem stimmelnek az adatok, tehát nem egyezik a megadott név a számlaszámmal, akkor visszamegy a bankhoz. Ha eleve rossz helyre voltak írva adatok, akkor nem fogadja el a rendszer, és nem küld pénzt. Ha mondjuk a közleményben elírtad a paypal azonosítódat, de az is létezik, akkor buktad. Ha nem írtál be ilyet, akkor visszamegy majd a bankhoz a pénz, nem nyeli be a paypal. Bármelyik esetben a feladó bankban a kapott papírral elvileg visszaadják a pénzt, levonva természetesen a felmerülő költségeket (oda-vissza utalás). Viszont ha jól tudom a Paypalnál külföldi számlaszámra kell a pénzt küldeni. Még ha pénztári befizetéssel is csinálod, akkoris átutalásnak számít, és az átfutási idő 3-7 MUNKAnap, plusz a Paypalnál is van néhány nap feldolgozási idő. Aggódnod akkor kell, ha két hét múlva sincs pénz.
2010. okt. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

ma 00:06

Tudod sok ilyen sajnálatos eset történt már,hogy valaki rossz helyre utalt.

Sokan próbálták vissza szerezni a pénzüket..kevés sikerrel,és én vagyok az élő példa rá.

Pár évvel ezelőtt én is kaptam egy levelet amiben a bank megkért,hogy utaljak vissza 30.000 forintot..Nem utalták meg miért,így nekem kellett utána járnom,hogy miért is tartozom amikor soha nem vette igénybe hitelt.A bankban végül is elmondták,hogy "véletlen" utalás történt.Igen ám,de én már rég levettem a számlámról.Mivel rendszertelenül kaptam fizetést,és gyerektartást így nem is tűnt fel,hogy honnan van a pénz..Én pár nap múlva megtagadtam mondván nem én kértem az utalást,és nekem nem kötelességem igazolni honnan van..A bank tudomásul vette,és elmondták,hogy az illető ember valószínű,hogy pert indít ellenem.Tegye. Eltelt több mint 1 év,én már rég elfelejtettem az esetet amikor kaptam a bíróságtól egy levelet,hogy X.Y feljelentett egy pénzátutalás miatt,de a feljelentését elutasították,mert én nem voltam semmiben hibás.

A bíró avval érvelt,hogy a nem hibáztatható az a személy sem aki "talál" pénzt az utcán,így azok sem hibásak akiknek véletlenül utalnak pénzt.

Az ügy lezárva..

Mielőtt még kiakadnál,hogy miért nem utaltam át a pénzt ezt is elmondom.

Egy szóra átutaltam volna,ha nem kapok az illetőtől fenyegető,pocskondiázó leveleket.Emlékszem amikor a bankból hazajöttem,azon voltam,hogy összeszedem a pénzt,és utalom is..Mert legalább tudtam miért kérik..De amikor hazaértem vagy 3levél várt,hogy ha nem fizetem vissza kinyírja a családomat vele együtt..Ma sem értem,hogy miért így kezdte az illető,hiszen nem tudhatta,hogy fizetek vagy sem.Én a levelek miatt berágtam! Engem ne fenyegessen meg egy senkiházi ,mert olyan ökör volt,hogy rossz számlaszámot adott meg..

Ha nem küldte volna a leveleket akkor 2 napra rá meg is kaphatta volna a pénzét!

Ezért vagyok biztos benne,hogy sokszor ha nem is ez okok miatt de nem utalják vissza a pénzt,és nem lehet semmi jogcímen követelni..Csak elmondom,hogy volt aki 200.000 ezreket bukott rossz utalás miatt..Azért ez már összeg..

2010. okt. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Jobb lett volna ha a kérdező pontosan leírja, hogy mit rontott el. Ha a pénz a Paypal-hoz ment, csak a közlemény rossz, akkor ott kell reklamálni.
2010. okt. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Össze-vissza kevered a polgári jogot, meg a büntetőjogot.

Feljelentés büntetőeljárásban van. Ilyen esetekben nem történik bűncselekmény. Egyszerű tartozásról van szó, és bizony ez behajtható. Ez nem hasonlítható a találáshoz, ahol nem tudni, ki vesztette el a dolgot. Egyébként bizonyos időn belül ott is jelentkezhet a dologért a tulajdonos, és a találó ekkor köteles visszaadni a dolgot.

2010. okt. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

00:13

Na azt pont kifelejtettem, hogy az utalás még július 30.-án történt...szóval mivel olvastam hogy van akiknek hónapok múlva érkezik meg csak a pénz nem aggódtam, de mivel akié a pénz nagy része kissé türelmetlenkedett így mégegyszer ellenőriztem hogy jól töltöttem-e ki a papírt. De aztán a videón amit találtam (megmutatja hogy hogy kell kitölteni, mit-hova kell írni) feltűnt hogy nem egyezik pár dolog..meg rossz dolgokat írtam..ezek után most kissé parázok hogy akkor én szúrtam el az egészet és előbb kellett volna bemennem..


---


!!

Újra megnéztem még párszor a videót, rájöttem mi a hiba! Ahol kéri a számlaszámot (az unicrediteset), ott egy számot kihagytam, az utolsót!

De amit a fizetés jogcímhez írtam, még mindig nem tudom micsoda:S Hiába kerestem, nem találtam ilyet...A141Nf...így kezdődik, esetleg nem tudjátok mi ez? Vagy valaki másnak az azonosítója?

15 betűből meg számból áll, ahogy az én azonosítóm is..akkor ez is probléma lehet..

Szóval ezek a problémák, így tudtok valami pontosat mondani?:(

2010. okt. 25. 00:46
 10/20 anonim ***** válasza:

Ja, itt egy hasonló eset a nagyvilágból:


[link]


Amint látható, minden a szándéktól függ. Aki tartozatlan pénzt kap, köteles visszautalni. Ha ezt nem teszi meg, de még el is hagyja az országot, börtön is lehet belőle csalás miatt (már ha elkapják a 6 milkával, abból nyilván futja arcplasztikára is, hehe)

2010. okt. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!