Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nem tudom fizetni a hitelem...

Ha nem tudom fizetni a hitelemet, járhat érte börtönbüntetés, vagy valóban elévül 5 év után, ha nincs a nevemen semmi?

Figyelt kérdés
febr. 13. 19:13
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
13,16 vagyis ha mindig fizetgetek valamennyit, akkor addig nem bontanak szerződést?
febr. 13. 22:45
 22/30 anonim ***** válasza:
0%

Még nem zarkattak 20as. Még. Es ez barmikor valtozhat.


21es nem igy mukodik. Ha eleri a minimalbert a tartozast akkor megy a tartozas a khrre es felbontjak a szerzodest.

A 13as leirta mit tegyel. Menj be a bankba es probalj megegyezni. Pl ugy hogy a futamido kitolassal csokken a kivant mertekre a torleszto.

febr. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

A minimálbért már rég elérte

Sőt duplája

Mégsem bintottak még szerződést

febr. 13. 23:06
 24/30 anonim ***** válasza:
37%
Akkor csak ido kerdese. Menj be a bankba. Es probalj meg megegyezni mielott tenyleg felbontjak. Ha felobontjak es atadjak a koveteleskezelonek kapasbol megno a tartozas a koltsegekkel.
febr. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
72%

Le lehet pontozni a másik országba szökött kedves hozzászólónak, de BECSÜLETES ember nem lop.

Lehet csűrni-csavarni, de nehogy már arra buzdítson, hogy ez mekkora nagy királyság.

Ha valaki kölcsonad és te elszöksz, milliókat hátrahagyva és még fényezed is magad, az jogilag és erkölcsileg is megvetendő, de LOPÁS.

Ezek után mindenki el tudja dönteni, hogy mit tanácsol a kérdezőnek.

Én a becsületes, egyenes vonalat képviselem, leírtam normálisan, mire lehet számítani- aki le tud élni egy életet azzal, hogy húúú mekkora májer vagyok, mert van kocsim Németországban, miközben otthonról megszökött, azt ne dicsérjük már meg, ne legyen követendő példa!

Igen, a követeléskezelésben is emberek dolgoznak, lehet, hogy hibáztak, valami kimaradt, elmaradt vagy a cégnek pillanatnyilag nem érte meg… vagy csőben van valamiféle további eljárás… nem tudhatjuk.

Egyet igen: hazug, tisztességtelen, tolvaj ember az, aki valamit kölcsön kap és nem adja vissza, majd ezzel még büszkélkedik is.

Majd 20 év múlva nézzük meg, ki mire jutott az életben… a többségnek nem kell ehhez országokat szöknie és a hitel nem ördögtől való- a visszafizetésének sem kellene annak lennie.

Becsületes ember megszorulhat, megbetegedhet, elvesztheti a munkáját, de nem veri magát nagy mellénnyel, hogy tolvaj lett, akit valamiért nem fogtak meg.

Ettől tolvaj marad, költse gyógyszerre a “hasznot”.

febr. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Nem attól évül el, hogy van-e "a neveden" valami, hanem attól, hogy nem történt olyan, ami megszakítja az 5 éves elévülési időt.

De van olyan tartozás is, ami 1 vagy 2 év alatt évül el.

febr. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
26 pontosabban kifejtenéd?
febr. 15. 14:17
 28/30 A kérdező kommentje:
Vagyis ha ők 10 évig levelezgetnek velem, akkor 10 évig sem évül el, jól értelmezem?
febr. 15. 14:18
 29/30 anonim ***** válasza:

Igen, utolsó- NAGYVONALAKBAN így igaz- a felszólítás, levelezés megszakítja főszabály szerint az elévülést valóban.

Nyilván minden eset egyedi, látatlanban, teljes biztonsággal nem lehet ezt így általánosságban kijelenteni, hogy minden egyes követeléssel kapcsolatos levél minden egyes feladótól… de általánosságban igaz: amíg követelnek és ehhez megvan az ezt megalapozó szerződés/dokumentum, tartozáselismerés stb. (Felvett hiteleknél ez azért az esetek 99,999%-ában mostanában így van) és fizikai valójában is prezentálható ez (patkány nem rágta meg az aktát, nem veszett el, nem égett el stb), illetve újabban digitális verzióban aláírt verzió nem semmisült meg, akkor IGEN.

Pont ma láttam 25 éves ügyeket és kapaszkodj meg: sok bennük a részletfizetés, egyéni megállapodás…



(A sokat válaszoló, talán 10,13, huszonvalahányas ilyen területen dolgozó vagyok)

febr. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 librikus ***** válasza:
20. Egyszer megtalál a bank és a végrehajtó. Addig már többszörösére nött az adósságod. A bank nálad is sokkal ravaszabb!
febr. 20. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!