Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nem tudom fizetni a hitelem...

Ha nem tudom fizetni a hitelemet, járhat érte börtönbüntetés, vagy valóban elévül 5 év után, ha nincs a nevemen semmi?

Figyelt kérdés
febr. 13. 19:13
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
0%
4-es: ezt nem tudtam, köszi az infót.
febr. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
33%
Ausztriából le tudják tiltani a tartozást! EU-n belül mindenképpen, még csak nem is bonyolult!
febr. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
85%

Követeléskezelő cégnél dolgozom, külön jogi csoport van arra, hogy

- figyeljék az elévülési határidőket és bizony automatikusan mennek ki a könyvelt küldemények

- Ausztria és Magyarország között adatátadási egyezmény van ilyen tekintetben is (csak példa, még egy nyamvadt családi pótlékról is tudnak, ha odaát is, itt is igénybe veszi valaki, amire pl részlegesen még lehetőség is van, közlekedési bírságokkal is megtalálják egymást a szomszédos hatóságok stb)

- igaz, hogy ez egy polgári peres témakör, de kerülhet simán így is bárki a bíróság, adóhatóság látóterébe (előbbire példa: fizetési meghagyás, aminek azért elég szilárd alapja szokott lenni a banki kölcsönszerződés, adós nem mond ellent a határidőn belül, mert pl kint mosogat és hopp perré alakul… a bíróságnak meg már kicsit nagyobb jogköre van…)

- amennyiben soha az életben nem akarsz Magyarországon élni, nem várhatsz örökséget, nem köt ide semmi, sosem lesz EU-s (és az adategyezménnyel érintett partnerországban) vagyonod, munkaviszonyod, vállalkozásod, olyan családi kapcsolataid, aminél közös vagyon keletkezhez stb. és mindemellett teljes személyazonosságcserével bújkálszba sógoroknál, akkor valóban lehet nyert ügyed… egyébként vajmi kevés.

- ha minden adósság megszűnne 5 év alatt, az nagyszerű lenne az olyan embereknek is, mint én… nem 0 meg 50 forintokért bankolna senki, hanem húszezerért, hogy a nemfizetők kockázata is be legyen árazva és lehetne ríni, hogy miért 3000% a lakáshitel thm-je :D

(Nyilván sok minden más mellett, de az 50% közeli hitelkártya-kamatokban is visszaköszön nem fizető drága honfitársainkon elszenvedett banki kár, amit- lévén a bank üzleti vállalkozás, akárcsak a sarki kisbolt- igyekszik a termékei, szolgálatásai árazásával egyensúlyban tartani…lehet, hogy ez valakinek nem tetszik, de akkor is ez van és a borsodi kisboltos is ezt csinálja, ha kis Ronaldinnyú a kiccsaláddal naponta bejár lopni meg törni-zúzni…)


…van viszont egy jó hír: lehet a követeléskezelővel, felmondott hitel esetlben a bankkal (ha még nem adta el, nem adta megbízásba, nem engedményezte) részletfizetési megállapodást kötni. A rossz hír az, hogy egyszer játszod el megint, hogy nem fizetsz, még vastagabb lesz a cech, plusz a kamatok és ügyviteli költségek jól tükrözik, hogy egyszer-párszor már megbízhatatlanná váltál (azért ez sem ördögtől való azért… én sem szívesen adnék annak kölcsön, aki egyszer már megsz..vatott).


Sajnos vannak nehéz élethelyzetek, de én elemzőként azt tapasztaltam, hogy jellemzően a túlfeszítetten eladósodott, alacsony iskolázottságú és alacsony pénzügyi kultúrával bíró emberek inkább válnak felelőtlen adóssá és ott divat az

- eltűnés

- a nem veszek róla tudomást , akkor megoldódik idővel magától.


Hát nem (szerencsére). Ne lapíts, keresd meg a bankot, követeléskezelőt, végrehajtót, működj együtt, törlessz, ütemezz át stb- nehéz lesz, sok lesz, de pár év múlva lehet normális (bejelentett, letiltással nem terhelt) munkád, vagyonod, életed… nem pálya a bújkálás és a mai világban egyre nehezebb kivitelezni is. Hogy lesz így családod, miből lesz öregkorodra tartalék, egészség stb.- láss már túl a pillanatnyi “megoldáson”.

febr. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
7%
#12: magyar végrehajtó nem fog tudni mit tenni külföldön, ott a magyar ítéletet el kell ismertetni és ott is elindítani a végrehajtást.
febr. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

13/14

Köszi szépen az értelmes kommentet.

Nem akarok mindenáron nem fizetni, de jelenleg kilátástalannak tűnik.

Már 5 hónappal el vagyok maradva, és így is fizetgetek, de olyan mintha sosem érném magam utól.

Még nem mondták fel a hitelt, de nem tudom meddig várnak ezzel, és mi lesz utána

febr. 13. 20:51
 16/30 anonim ***** válasza:
68%

14: 13 vagyok- bankcsoport mond valamit neked is ugye?

Magyarország egyik legsikeresebb követeléskezelő cége nem is magyar tulajdon, az anyavállalat EU-s… úgyhogy ja, tökéletesen igazad van: a magyar követeléskezelő nem megy át a határon, de

- bármikor, bárkinek továbbengedményezheti a követelést, akár az anyabanknak is, de országon belül elég jó kis “döglött ügyekre” szakosodott ügyvédek, irodák stb vannak… nagyon jól dolgoznak, tehát valamit tudnak hidd el és a bankokban, követeléskezelőkben megpörgetett fedezetlen követeléseket gombokért csomagostól, többszáz/ezer darabjával veszik és jól megélnek belőle, mert jogilag OK a követelés…

- országok közötti engedményezéseket nap, mint nap látok. Igen, jobban egy vállalati vagy multis követelést, de ugyancsak csomagjával kispistajóska magyar hitelkártya tartozásának is lehet piaca hidd el pl Romániában, ha úgy vesz valaki csomagot, hogy adós születési helye Bucuresti meg Odarea… aztán máris sejthető, hogy ha nem itt költ, akkor esetleg ott is…

febr. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
79%

13, 16 vagyok kérdező: tényleg jó tanács: menj a bankba, kérj ÁTSTRUKTURÁLÁST mielőbb, ez tk átütemezés, lehet, hogy alacsonyabb törlesztő mellett hosszabb futamidővel segítség lehet neked, lehet hogy kiváltó hitel stb- sok megoldás van és ott is emberek dolgoznak.

Figyelj: amíg a minimálbért el nem érina tartozásod és mindig belefizetsz valamit, addig a jég szélén tudsz táncolni pár hónapig, de ebbe meg lehet őrülni… kérj segítséget a banktól… ne várd meg, míg felmondják, mert az azonnali akár többszázezres (jogos!) növekedést okoz, amit ugyancsak meg kell fizetned… ha még nincs felmondva, de jönnek az automata sms-ek, banki app-os push üzenetek, felszólító levelek stb. Akkor még nincs minden veszve (egyébként még árverezés előtti percben sem, ezt komolyan mondom!)

Legyen ez prioritás, van a leveleken ügyszám, ügyintéző, azonnal foglalj időpontot, menj oda normálisan, mondd el, mennyit tudnál biztonsággal, vállalhatóan fizetni, valamit fognak tudni kalkulálni, mert a bank sem mumus, neki is az az érdeke, hogy visszakapja a neked kölcsönadott pénzt, ehhez talán most át kell ütemezni, újraszerződni stb. De szerencsére erre is van lehetőség.

Amit ne tegyél: mindenféle érettségizett meg tiktok sztár ún pénzügyi tanácsadónak ne fizess ezért- a te ügyedet te meg a bankod tudja, a bankod dolgozói meg ingyen fognak segíteni neked. A te érdeked a rendezés, de ne hagyd magad lehúzni, tanácsadóknak meg jóakaróknak meg FB csodakommentelőknek ne adj pénzt semmiért.

A bank nyilván kérhet pl szerződésmódosítási díjat (% vagy fix összeg) ha meg tudtok állapodni, esetleg lehet közjegyzői díj vagy pótlólagos értékbecslési díj pl- de ezek előre tudható, hirdetményekben meghatározott fix díjak és hidd el, még ezeket kifizetve is jobban jársz, mint ha nem hajtod az ügyet.

Ilyen élethelyzetben ez legyen most a legfontosabb, ha kell kérj a munkahelyeden szabadságot, munkaidőben hívd a felszólítólevélen lévő számot, foglalj időpontot.

febr. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
42%

El kell adni dolgokat és visszafizetni a tartozást.


Ez fáj a legkevésbé.

febr. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
0%

18-as: OLVASD EL A KÉRDÉST!!!!

A kérdezönek NINCS SEMMIJE, nincs mit eladni!

febr. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
12%
2017-ben jöttem ki Németországba, 5 millió ft adósságot hagytam hátra. Azóta se zargattak itt Németországban, pedig bejelentett munkám van, saját autó, megtakarítás stb.
febr. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!