Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » K&h befektetéssel kapcsolatban...

K&h befektetéssel kapcsolatban jártasok vagytok?

Figyelt kérdés
Raktunk be egy kisebb összeget a k&h-ba.Befektetési jegyről van szó.Viszont nagyon lefele tendál a dolog ezért 2 hónap után kivennénk a pénzt.Netbankban van olyan opció hogy eladás.Azzal úgymond visszamondom,és eladhatom?Vagy hogy működik?Nem emlékszek hogy fixre írtunk volna bármit is hogy nem szűntethetem meg.
febr. 11. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Két hónap utàn csökken a befektetési jegyünk értéke ezért adjuk el. Pénzügyi analfabetizmus csúcsa...
febr. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Igen az eladásra kattintva eladjátok, és kaptok érte annyi pénzt amennyit éppen ér a befektetési alap.
febr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem negatív véleményeket kértem.Többször fektettünk be más banknál de itt nem emlékszek hogy s mint van.Kivenném és átraknám oda ami x pár éve bevàlt és ismerjük.Csak nem tudom eladhatom-e következmények nélkül.
febr. 11. 12:31
 4/12 krwkco ***** válasza:

"Netbankban van olyan opció hogy eladás. Azzal úgymond visszamondom és eladhatom?"

Visszamondani nincs mit. El tudod adni.

Az érte kapott pénz 2 vagy 3 nap múlva jelenik majd meg az értékpapírszámlához tartozó pénzszámládon. Akkor tudod majd átvezetni vagy átutalni folyószámlára.

febr. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 krwkco ***** válasza:

"Csak nem tudom eladhatom-e következmények nélkül."

Néha a vétel utáni gyors eladásnak magasabb díja van a kondíciók szerint. De ez általában inkább napok, mint hónapok esetében merül fel.

febr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 krwkco ***** válasza:
59%
Ingatlan alapoknál mostanában megjelentek olyan befektetési jegyek is, amiknek a kifizetése hónapokkal későbbi. De ha ez nem ingatlanalap, akkor ez nem jön szóba.
febr. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem az.Köszönöm
febr. 11. 13:05
 8/12 anonim ***** válasza:

#1 Igazad van.

Múltkor volt itt egy olyan kérdés, hogy vettem részvényt, csökkent az értéke. Hogyan lehet ez, hisz nem csináltam vele semmit?

febr. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azért ennyire nem vagyok buta köszi.Csak mikor évekig megszokod egy banknál hogy nem mész minuszba csak lépésenként felfelé....ennél meg màr 150minuszban vagyunk.
febr. 11. 13:42
 10/12 anonim ***** válasza:
62%
Azzal, hogy most eladod, ez a mínusz véglegessé válik. Az eredeti tőkéd nem tudod visszakövetelni. Sajnos gondolom soha nem olvasod el, mit is veszel - a kiemelt befektetői információs dokumentum (KID) a minimum amit meg kell nézni és csak 2-3 oldal, abból kiderült volna hogy az árfolyam csökkenni is tud talán már az első oldalon.
febr. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!