Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az Erste Bank Erste Duett...

Az Erste Bank Erste Duett Alapok Alapja nevű befektetésével kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

#kamat #befektetés #hozam #Erste Bank #Duett Alapok Alapja #Erte Duett Alapok Alapja
2022. szept. 11. 15:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Milyen tapasztalatra vagy kíváncsi? Az elmúlt évek hozamai, szórásai megtalálhatók pl. a BAMOSZ honlapján, költségei ismertek.
2022. szept. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
0,1% tranzakció díj, 2 % éves alapkezelői díj - teljes befektetett összegre, akkor is ha veszteséges az alap -, 30 napon belüli eladásnál 2% buntetokamat. Ezen felül az ERSTE értékpapírszámla számlavezetési díja 350 Ft + a számlán lévő összeg 0,01%-ka. Nekem volt pár évig, jelenleg az alapkamat emelés miatt jobb, de szerintem nem éri meg vesződni vele.
2022. szept. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Ilyen banki befektetési alapokat nem érdemes venni. Drágák, nem is hoznak olyan jól.

Akkor inkább Random Capitalnál nyitni egy számlát és ETF-ket venni. Sp500, all world etf jó választás lehet.

2022. szept. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 krwkco ***** válasza:
84%

"Random Capitalnál nyitni egy számlát"

Sajnos ez már nem megy.

Az ERSTE megvásárolta a Random-ot és a hónap végén átrakják az ügyfeleket az ERSTE Befektetési Zrt-hez. Már nem lehet RC számlát nyitni.

2022. szept. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
DCAhoz használom, olyan mondom hogy pl 30 millió felesleget 6 hónap alatt 5 milliónként fektetek be. Addig a maradék ebben az alapban van és dolgozik, majd visszaváltja a bankárom mielőtt dcahoz felhasználásra kerül.
2022. szept. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Úgy emlékszem, hogy ez valamilyen kötvényalap. A legfontosabb, hogy olvass utána, hogy mi az, hogy "kötvény alap" "részvény alap" "vegyes alap" stb.. Ezután már érteni fogod, hogy az adott alap amit kinéztél az most miért teljesít jól vagy rosszul. Vannak bennük szabályszerűségek egyébként.
2022. okt. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
Átható tapasztalatom nincs, de "Parkoltatásra" használom én is, addig is dolgozik, ahogyan #5ös írta, illetve jelenleg a pénzpiaci és rövid lejáratú kötvényekbe fektetési elve miatt a megemelkedett alapkamatnak köszönhetően 3-4-szeresére nőtt a növekedés üteme, de pár száz ezernél nagyon pici (persze, jobb mint a betét vagy állampapír, mert pl ez likvid, 30 napon túl büntetőjutalék sincs), milliós tételeknél már észrevehető a napi bruttó hozam, (pár ezer). A díjakat #2 jól írta, az éves alapkezelői díjról nincs tapasztalatom, annyi ideje még nincs befektetve (erről megköszönnék én is valami tapasztalatot), illetve eladáskor is felszámol egy adót, ez pl. 1 milliós összeg "eladásakor" 4400 Ft, viszont 2nél nem 8800, hanem kevesebb, mert a hozamhoz méri és maximálja.
2022. nov. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az az adó, amit visszaváltásnál kiír az szerintem a 15%-os SZJA, amit a nyereség után kell fizetni?
2022. nov. 12. 10:18
 9/12 anonim ***** válasza:
44%
Úgy tudom, hogy minden költség be van már építve a hozamba, így alapkezelési díj, a PSZÁF felé fizetendő díjak, a marketing költségek, és sok egyéb, az alap működéséhez szükséges díjak, folyó költségek címszó alatt (is), így gyakorlatilag csak a vételi és eladási költségekkel kell számolni, esetleges büntetőjutalék, az adót pedig az alapkezelő intézi vagyis az intézet, pl.: bank, ami majd megjelenik a nav által összeállított doksiban, ügyfélkapun manapság. (Engem így tájékoztattak.)
2022. nov. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: megkérdezhetem, hogy Neked mióta van meg ez a befektetésed? Én szeptember elején-közepén kötöttem, így még csak kb 2 hónapnyi tapasztalatom van, eddig egész pozitív, persze az elején a sok induló költség kicsit megijesztett, de most már bőven +-ban vagyok.
2022. nov. 13. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!