Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Otp-nél van egy hitelem. Ezt...

Otp-nél van egy hitelem. Ezt megcsinálhatom?

Figyelt kérdés
Szóval november óta nem fizetem a hitelem. Február 13-án lenne 90 napja, amikor jelentik a KHR-nek, hogy nem fizetem, én február 7-én kifizetném a novemberit. Ekkor a decemberi meg a januári nem lesz befizetve, ami már csak 60 nap lenne. Ez így működik vagy nem lehet ilyet csinálni?
febr. 3. 02:30
 1/5 anonim ***** válasza:
37%
Fel fogjak mondani a hiteled.
febr. 3. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sétálj be hétfőn a fiókba és mondd el, hogy ennyit tudsz tenni! Ott tökéletes választ kapsz.
febr. 3. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 krwkco ***** válasza:

"a 90 napos türelmi idő azonnal újraindul, ha az elmaradás összege akár csak egyetlen alkalommal a minimálbér összege alá csökken,"

[link]

Tehát akkor tudod elkerülni a negatív besorolást, ha az elmaradásodat a befizetéseddel a minimálbér alá tudod csökkenteni. (És a 90 nap akkor indult, amikor az elmaradásod elérte a minimálbért. Nem akkor, amikor utoljára fizettél.)

febr. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 krwkco ***** válasza:

De a 3-as csak a kérdésre válaszol. Hogy mikor kerülsz be negatív minősítéssel a KHR rendszerbe.

Azt, hogy a bank milyen késésnél mondja fel a hitelszerződést, vagyis válik esedékessé a teljes hiteled, az más kérdés. Az a hitelszerződésben vagy a rá vonatkozó üzletszabályzatban van benne.

febr. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A késedelmi kamatokra is érdemes figyelni, így sokkal többe kerül az adósságod ha folyamatosan hátralékban maradsz.
febr. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!