Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A TBSZ bármilyen brókernél...

A TBSZ bármilyen brókernél vagy banknál megcsinálható?

Figyelt kérdés

Vagy ez hogy működik? Csinálok egy TBSZ-t és akkor mintha az lenne a bankszámlám, és be tudok jelentkezni egy brókerhez ahol adom veszem a részvényeket?


Ha jól értem, a kiszamolo akadémiából, akkor következő év elejéig lehet feltenni TBSZre pénzt igaz? És ha az megindul, onnantól se be, se ki (legalábbis 5 évig, ha azt akarom, hogy adómentes legyen).



Viszont, attól hogy bent van a pénz abban az 5 évben, tudom adni venni a részvényeket állampapírokat akármit, vagy ha x forint belement y eszközbe, akkor annak az alatt az 5 év alatt ott is kell maradnia?



Köszönöm a segítséget


2023. nov. 13. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyitni kell egy értékpapírszámlát és utána ahhoz kapcsolódóan lehet TBSZ alszámlát nyitni, évente egyet az adott szolgáltatónál.


TBSZ-t ott lehet nyitni, amelyik szolgáltató ezt biztosítja. Nem kötelező ilyet biztosítania, de a magyar bankok és brókereknél szerintem mindenhol vagy majdnem mindenhol van.


A nyitás évében dec 31-ig lehet rá pénzt rakni.

Utána még 5 év amíg lejár.


"tudom adni venni a részvényeket állampapírokat akármit,"

Igen, számlán belül adhatsz-vehetsz, de nem tudsz plusz pénzt rárakni, se levnni róla pénzt csak ha megszönteted a TBSZ számlát.

2023. nov. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Oké köszönöm, akkor jól értelmeztem. Honnan lehet tudni, hogy egy bróker biztosít - e ilyen TBSZ-t?



Amerikai részvényekkel egyébként most akkor már jól értem, hogy értelmetlen kereskedni, mert kétszer is meg lesz adóztatva?

2023. nov. 13. 13:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Rákeresel az adott bróker oldalára és ott szokta írni.

De google tbsz kifejezésre rákeresve is lesz bőven találat

2023. nov. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#2 - "Amerikai részvényekkel egyébként most akkor már jól értem, hogy értelmetlen kereskedni, mert kétszer is meg lesz adóztatva?"


Az osztalék van kétszer adóztatva.

Az árfolyam nyereség sose adózott az USA_ban.

Szóval TBSZ-en elvileg ugyanúgy adómentes az árfolyamnyereség, mint eddig. Csak az osztalékból kap kevesebbet az ember, mint eddig.

Úgyhogy kereskedni is ugyanúgy lehet, mint eddig.


DE!

TBSZ-en csak ellenőrzött tőkepiacról származó részvény tartható. És majdnem mindenki arra számít, hogy EU brókeren keresztül vett amerikai részvény ebbe a kategóriába tartozik. De nem teljesen egyértelmű a jogértelmezés. Ha nem annak számít, akkor az ultra szívás lesz.

2023. nov. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!