Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha van annyi pénze az embernek...

Ha van annyi pénze az embernek, hogy ingatlant vásároljon akkor jobban jár ha mégis hitelre veszi? (Kifejtem)

Figyelt kérdés

Valahol olvastam, hogy jobb ha az ingatlant hitelre veszi az illető és a készpénzét befekteti valamibe ami többet hoz összességében mint a hiteltörlesztő, vagy valami ilyesmi.

Ebben van igazság? Számomra fura megközelítés mert a hitel egy kényszer szerintem pont azoknak akiknek nincs más lehetőségük.

Köszi a válaszokat



2023. dec. 24. 14:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Ha a befektetés kitermeli a törlesztőrészletet, akkor jó hogy megéri hitelt felvenni.
2023. dec. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A hitel csak azoknak kényszer, akiknek nincs más lehetőségük. Akiknek vannak más lehetőségek is, azoknak a hitel is egy plusz lehetőség.
2023. dec. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
Én pl pár éve kb. 4%-os kamattal vettem fel hitelt 10 évre fixáltan, pedig kp-ben ki tudtam volna fizetni, de az állampapír többet hozott akkor is, most meg pláne.
2023. dec. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%
nekunk anno 2 milliora volt szuksegunk, de fevettunk 13-at 3%os kamatra. A maradek penzunk maradt allampapirban.
2023. dec. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
60%
Lehetséges, igen. Ha alacsonyak a kamatok, és biztos a bevételi forrásod, akkor egy ingatlanárakban felfelé ívelő piacon akár jobban megérheti két ingatlant venni hitelre, mint egyet hitelmentesen. Persze ehhez nem árt egy kis kockázatmenedzsment sem. Sokan jól megtudják forgatni a pénzüket a tőzsdén, ők inkább oda rakják a pénzüket, mert úgy gondolják, hogy az ott keletkezett plusz több lesz, mint a kamat a banknak.
2023. dec. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
30%
A pénzügyi világ csak számok, semmi mágia.
2023. dec. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem elég kevés az olyan befektetés, ami többet hoz, mint a lakáshitel ára, hiszen a bank sem hülye, ők is befektetik. Hacsak nem vagy valami pénzügyi szakember, és nem tudsz profin tőzsdézni.

Az építkezési vállalkozóknak éri meg nagyon, főleg ha kap valami kedvezményes babavárós hitelt. Apám régen csinálta, 15 éve még boldog-boldogtalannak adtak kedvezményes lakáshitelt. Felvette a pénzt, befektette, aztán az embereivel felépítette jó olcsón a házat. A bátyámnak ugyanígy épített, nekem sajnos nem, mert kifogtam egy barom szomszédot, aki minden építési tervemet megfellebbezte. Megmondta, hogy ő nem akar szomszédot, punktum. Nem is hittem, hogy ilyet lehet tenni egy jogállamban, de lehet, pechemre jogász volt.

Én alkalmazottként 20 évre biztos nem kötelezném el magam, ha lenne más lehetőségem, hiszen nem tudhatod 20 év alatt mi lesz. Lehet elveszíted a munkádat, beteg leszel, lesz egy világgazdasági válság, stb.

2023. dec. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
44%

A sikeres emberek hitelből finanszírozzák a befektetéseiket, nem a saját pénzükből. A saját pénz szépen áll részvényekben, ami termeli a pénzt, arra kap egy szép hitelkeretet, amit befektet (okosan) és így két helyről is jön a bevétel egy helyett.


Ám: az ingatlan, amiben lakik valaki az nem befektetés, hanem szükséges rossz. Ha nincs elegendő pénz a teljes ingatlan megvásárlásához, akkor viszont jó üzlet hitel felvenni, és fizetni a törlesztőt. Alternatívaként ugyanazt a pénzt albérletre kellene költeni, de ugye az szó szerint kidobott pénz, a banki hitelhez hasonlítva, ami azért szép lassan tulajdonná válik.


Ha második ingatlant vásárolnál, akkor persze, hogy érdemes hitelre venni és befektetni a kp-t ahelyett, hogy beletolnád az egészet ingatlanba. De az első ingatlannál ez eléggé buta dolog.

2023. dec. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
40%

Ha jó hitelt veszel fel, akkor rendben van a hitel is.


A hitel mindig egy plusz kockázat, de aki nem a minimumra vállalja, annak egy elég kiszámítható kockázat. A nyereség pedig általában a nagyobb kockázattal nő, viszont minél nagyobb a kockázat annál nagyobbat lehet bukni.


Tehát, ha nincs megtakarításod, és úgy veszel fel rengeteg hitelt és esetleg mèg nem is értesz hozzá, akkor nagyobbat lehet bukni, mintha kifizeted a kockázatod.


Pl. A svájci frank hiteleknél. A kimentés után, aki át tudta magát menekíteni, mert volt annyi pénze, az nem járt rosszabbul, mintha sima forint alapú hitelt vett volna fel.


Kivéve, akinek személyi kölcsöne (is) volt mert azt nem mentették ki vagy akinek nem volt annyi megtakarítása/bevétele, hogy forint alapú hitelt vegyen fel, mert az nem tudta kedvezményesen kifizetni.


De alapvetően igen, ha magasabb az állampapír kamata, akkor jobb lehet ott tartani a pénzt. Persze ennek is van kockázata, mert PMÁP-ba fogod valószínűleg berakni, ott meg előfordulhat, hogy 10 évig nem tudod kivenni, ha a kormány úgy dönt a dkj-nál meg 3 hónapig, de ott alacsonyabb a kamat, és akkor most még csak az állampapírokról beszéltünk.

2023. dec. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
40%
Harmadik bekezdés: kifizeted a kockázatot = nem veszel fel hitelt.
2023. dec. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!