A lakossági magyar állampapír milyen veszteséggel értékesíthető annak lejárata előtt ?
Köszönöm.
Nem akarom feltúrni a netet, aki már tapasztalatból tudja kérem írja meg, h PMÁP esetén, amely talán a legmagasabb hozamot kínálja lejáratkor a választékból, a másodpiaci értékesítésnél mitől függ, hogy mekkora lesz a veszteség, fix és változó tényezők tekintetében.
Az állam is visszavásárolja, vagy a másodlegos piacon a kereslet függvényében alakul az aktuális ár ?
köszönöm a válaszokat.
Van időbeli kikötés esetleg ami megszabja milyen minimális ideig kell tartanom a PMÁP -ot mielőtt azt visszaválthatom az 1 % k.k. mellett ?
Ha nincs, jól gondlom-e, h a PMÁP egy klasszikus lekötetlen banki folyószámlaegyenleggel összemérhető felhasználói szempontból, hiszen a PMÁP- egyenlegemből bármennyit bármikor eladhatok a k.k. megfizetése mellett és bezsebelhetem az időarányos kamatot ?
1. Nincs időbeli megkötés.
2. Annyi a különbség, hogy a lekötetlen betétnél visszakapod a betett pénzt. A PMÁP-nál meg csak a 99%-ot.
3. Most 9.9 % kamatozású PMÁP kapható, vagyis 37 nap után lehet visszakapni a befizetett összeget. És utána kezd növekedni a visszakapott brutto pénz.
Világos, köszönöm.
Még egy utolsó hülye kérdésem van:
Szóval ha "ma" veszek PMÁP-ot évi 9,9% p.a.-t ígér ez a papír. Ez a vásárléskori mérték a papír teljes hátralévő futamidejére fix, vagy csak addig, amíg az inflációs adatok későbbi ismeretében meg nem változik és onnan a friss meghirdetett mérték lesz érvényes? ( valszeg csökken )
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!