Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Közös számla a meglévőek mellé?

ByRoT kérdése:

Közös számla a meglévőek mellé?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan koncepcióban gondolkodunk, hogy a már meglévő közös számláink mellé szeretnénk egy harmadikat. Magyarán, hogy megmaradjon mind a kettőnk számlaszáma, így nem kell egymásra várnunk, ha valamit rendelnénk magunknak stb., viszont szeretnénk egy közöset, amire minden hónap elején ráutalnánk egy bizonyos összeget amiből fedezni tudnánk közösen az alapvető dolgokat, rezsi kaja ilyenek.

OTP-nél mondták, hogy csak 1 valaki lehet számlatulajdonos, max megosztani lehetne, viszont mivel jövedelem nem menne rá, elég sokba kerülne, ez így nem biztos, hogy megérné.


Kérdésünk az lenne, hogy létezik-e valamelyik banknál hasonló koncepció a miénkhez képest? Revolut és társaitól sem határolódnánk el, de első körben normál bankban gondolkodnánk, de ezt sem vetjük meg, szóval erre is jöhetnek tippek, előre is köszi!



2023. dec. 7. 07:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Akié a számla, adhat teljes jogú meghatalmazást a másiknak.


Mindenképpen a bizalom az alapja a kapcsolatotoknak.


Elválás esetén tök mindegy, hogy kinek a nevén van, amúgy, mert a házasságkötéstől kezdve minden attól kezdve befolyt vagyon közösnek számít ( kivéve az örökséget).

2023. dec. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Van olyan, hogy egyenlő rendelkezési jog. Minket figyelmeztetett a bank, hogy haláleset esetén ne zárolhassák a számlát. Sajnos eljött az idő, amikor szükség volt rá.
2023. dec. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Nehéz értelmezni, hogy pontosan mit szeretnél. A kérdés szerint már most is két közös bankszámlátok van. Miben legyen más a harmadik? Miért kellene bármilyen számla esetén a másikra várni egy rendelés miatt?
2023. dec. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem lehet már közös számlát nyitni egyetlen banknál sem. Csak annak van, aki régen nyitott, mint pl. ti is. Újat viszont senki sem tud nyitni.
2023. dec. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Gránit banknál lehet nyitni közös számlát (valóban közös nem meghatalmazott).
2023. dec. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, most tűnt fel, hogy van 1 mondathiba a kérdésben, miszerint hogy "közös számláink", ez eredetileg az akart lenni, hogy nekem is van saját számlaszámom, meg neki is van.

Az egyszer tuti, hogy ezt szeretnénk, de főleg én is meghagyni. Nem kell idekeverni semmiféle bizalmat, meg válást. Anyáméknál eleget láttam ebből a közös számlából, aminél anyám volt a tulajdonos, fater meg bevan véve mellé, ez annyit tesz, hogy az öreg rendelni nem tud magának normálisan semmit, mert anyámnak kell jóváhagyni meg ilyenek. Na köszönöm én ebből nem kérek, és a páromat sem szeretném ebbe a szituba kényszeríteni. Mind a kettőnknek van számlája, arra mennek a fizuk. Viszont a közös életet nagyban könnyítené és optimálná, ha lenne egy közös is, amire a mindennapi betevőkre valóra utalnánk egy közöst. Szóval ez nem vitatéma, hanem tovább gondolás a pénzügyeinkkel kapcsolatban, nem kell belelátni semmi cinket.

És igen, bankoknál már nincsen közös számla nyitás, ahogy a 4-es is írja.

Ezért is van a kérdés. Gránit bankról már hallottam, ezt köszi, utána nézünk.

2023. dec. 7. 08:39
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
Nálunk pont úgy működik, mint amit terveztek, saját számláink vannak, arra megy a fizunk + egy közös számla, amire minden hónapban a fizetéseink arányában utalunk és minden közös dolgunkat onnan fizetjük. Londonban éltünk, amikor kialakítottuk a rendszert, ott van ilyen, hogy joint-account (közös számla), mikor hazaköltüztünk lassan 5 éve akkor szembesültünk vele, hogy itthon nincs ilyen, egyikőnk a számlatulajdonos és a másik kap hozzá teljes hozzáférést/felhatalmazást + társkártyát. Mi 3-4 banknál biztos érdeklődtünk, akkor azt mondták az itthoni szabályozás miatt ilyen klasszik ny-eui joint-account nem létezik, de persze lehet, hogy azóta változott a helyzet.
2023. dec. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Most látom vki írta, hogy a Gránitnál van ilyen valóban közös számla.
2023. dec. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
14%
Mi megszűntettük a páromét, az enyémhez pedig kapott teljes jogú meghatalmazást és társkártyát. Mindkettőnk bére arra megy, azonnal összeolvad és nincs enyém-tied. Már csak azért is e mellett döntöttünk, mert nem akarunk a banknak a muszájnál többet fizetni (ha tehetném nem is lenne számlánk, csak sajnos már nem adják a munkabért készpénzben), meg amúgyis minek külön tárolni? Jó helyen van az a "közös" számlán. Jól megválasztott napi limit mellett (100 ezer Ft) nem tud kisemmizni az asszony (bár miért tenné, 6 éve ez a felállás), de nem okoz gondot a napi költésekben.
2023. dec. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem ez a társszámla túl van lihegve.


Nekünk most épp hat számlánk van a férjemmel (vagy hét?), de volt ennél több is. (Ebből egy a hitel miatt kötelező, három ingyenes - pl. revolut, meg mindkettőnknek van saját számlája). Általában az enyémmel fizetek, de elvileg be van mentve a férjem összes kártyája is a telefonomba, ha akarnám onnan is tudnék fizetni anélkül, hogy bármi közöm lenne a számláihoz.


A netbank ugyanez, ok, ő kapja az sms-eket, de szerintem push üziket talán én is kaphatnék és az alkalmazással én is be tudnék lépni. Amúgy meg annyi, hogy tudom a jelszót és megkérem, hogy küldje már át a belépő sms-t, ha én is be akarnék lépni. Ha megbíztok egymásban annyira, hogy egy havi megélhetést közösen tartsatok, akkor szerintem ez így elég.

2023. dec. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!