Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy tudják egyes webshopok...

Hogy tudják egyes webshopok megkerülni a vásárlás jóváhagyást?

Figyelt kérdés
Eddig nyugodt voltam, amikor megadtam itt-ott a bankkártyámat, mondván úgyis jóvá kell hagynom sms/mobil applikációval. Viszont elbizonytalanodtam, mivel egyre több oldal le tudja vonni úgy a pénzt, hogy a megerősítő jóváhagyásra nincs szükség. Ezt hogy tudják megkerülni? Milyen módon történik így a vásárlás?
2023. dec. 1. 15:04
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Leírtam világosan mi történt, amire az a válasz egy "szakmaibelitől" - aki valószínűleg egy betanított irodista - hogy hazudok. Mivel én tudom, hogy nem írok ki kérdést fiktív dolgokról, ezért az én nézőpontomból mit lehet mondani erre az emberre? Élhetek eufemizmusokkal, hogy csökkent értelmi képességű, rossz az értő olvasása, mégsem ért olyan jól a munkájához, de egyszerűbb volt ezt egy szóval elintézni.
2023. dec. 1. 16:26
 12/15 anonim ***** válasza:
70%

Én is csak szimpla felhasználó vagyok, és ez nekem is talány jó ideje. Van mikor kéri a megerősítést a rafi, van mikor nem. Eleinte azt hittem, hogy összegtől függ.

DE pl a MÁV-os alkalmazásban is volt már olyan, hogy vettem jegyet, és az oda mentett kártyámra nem kérte a megerősítést, a 300 Ft körüli összegre. Még aznap visszautaztam, ugyanaz a vonal, ugyanaz az összeg, ugyanaz a kártya, és már kérte a megerősítést. Majd este egy másik vonallal utaztam tovább, fizetéskor nem kérte. Szóval pl gőzöm nincs, hogy ezek mitől függnek. Aznap pl a kártyámmal csak a vonatjegyek voltak fizetve.

2023. dec. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

De jó, hogy közben kitörölték a kedves válaszoló üzeneteit.. Jelzem nem én jelentettem. De sikerült utánajárnom, leírom, ha valakit érdekel, vagy ha valaki jobban szeretné végezni a munkáját(:D).

Szóval ez egy EU-s szabályozás, és csak az Európai Gazdasági térségbe tartozó tagállamokra vonatkozik, de ami a legfontosabb, a webshopok vannak kötelezve az erős-ügyfélhitelesítés kezdeményezésére, nem pedig a bank várja el minden egyes vásárlás alkalmával. Óriási különbség! Szóval ha olyan helyen vásárolsz, ami nem EGT tag, akkor nem kötelező (pl ázsiai webshop). Szó sincs arról, hogy a bankod nem enged jóváhagyás nélkül online vásárolni.


Csak hogy korrekt legyek, a másik oldal is létezik: becsempészhetik valamelyik vásárlási feltételbe, hogy hozzáadod a helyet mint megbízható partner, és második vásárlásnál már nem fogja kérni a jóváhagyást (valószínűleg a cinemacitynél erről van szó, mert a partner az izraeli cinamcitynek egy magyar leányvállalata).

2023. dec. 1. 17:00
 14/15 A kérdező kommentje:

"Amikor az online fizetés történik, az értékesítő átirányít a bank oldalára, ahol el tudod indítani."


Ja. Csak az a különbség, hogy törvényi kötelessége ezt megtenni, nem pedig egy technikai feltétel, ami nélkül nem mehet végbe a vásárlás.

2023. dec. 1. 17:01
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

A Bank az authorizáció során dönthet úgy, hogy nem kéri a második faktort, pld az alábbi esetekben:

1., a kereskedő megbízhatóként van jelölve a rendszerben, azaz a csalási arány nagyon alacsony (ezt hívják RBA-nak - risk based authenication)

2., recurring (ismétlődő) fizetésnél, tipikusan az előfizetések, havidíjak ilyenek

3., low value payment (kis összegű fizetés) - bizonyos előre definiált értékhatár alatti fizetések

4., van amikor egyáltalán nincs második faktor, nem EU-s terminálok pld


Amit tudnod kell, hogy ha nincs második faktor és visszaélnek a kártyaadatokkal, akkor a banknak kártérítési kötelelzettsége van feléd, hacsak nem bizonyítja a szándékos gondatlanságot (igazából ha van hitelesítés akkor is kártéríteni kellene, csak ott kibújnak azzal, hogy volt erős ügyfélhitelesítés)

2023. dec. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!