Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy tudják egyes webshopok...

Hogy tudják egyes webshopok megkerülni a vásárlás jóváhagyást?

Figyelt kérdés
Eddig nyugodt voltam, amikor megadtam itt-ott a bankkártyámat, mondván úgyis jóvá kell hagynom sms/mobil applikációval. Viszont elbizonytalanodtam, mivel egyre több oldal le tudja vonni úgy a pénzt, hogy a megerősítő jóváhagyásra nincs szükség. Ezt hogy tudják megkerülni? Milyen módon történik így a vásárlás?
2023. dec. 1. 15:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Kétfaktoros dolgot csak egy módon lehet megkerülni. Ha felhatalmaztad valamelyik szolgáltatót. Én pl. így rendelek ebédet. De itt is első alkalommal meg kell erősíteni a bank felé, hogy igen, én voltam, így rendelkeztem. Barion, SimplePay, GooglePay stb. ilyenek.
2023. dec. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ez nem igaz. Most vettem jegyet a cinemacity-nél, megadtam a kártyaadatimat, és jóváhagyás nélkül levonta. Előtte amazonról rendeltem, szintén ez volt. Ez csak néhány példa, de sok van még. Pedig senkit nem hatalmaztam fel semmire.
2023. dec. 1. 15:22
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
Értem. Akkor hazudok.
2023. dec. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem kevered véletlenül a csoportos beszedéssel? Vásároltál valaha mozijegyet online? Kérte neked a második faktort?
2023. dec. 1. 15:31
 5/15 anonim ***** válasza:
50%
Nézd, a munkámhoz tartozik, de magánemberként is sokszor vásárolok online. Mozijegyet is. Európában KÖTELEZŐen alkalmazza minden bank a kétfaktoros megerősítést. A bankon múlik, nem az értékesítőn.
2023. dec. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát ez az, én is így tudtam :D Mégsem így működik a valóságban, lazán vonogatja le pl a shein is.
2023. dec. 1. 15:37
 7/15 anonim ***** válasza:
40%
Újra leírom: a bank megtagadja a tranzakciót, ha nincs megerősítve.
2023. dec. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
Én pl. a Szerencsejáték ZRT weboldalán fizettem már úgy be, hogy rohadttul nem kérte a jóváhagyást. Már emelte is le.
2023. dec. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de te ennyire idióta vagy, vagy szerinted direkt kiírok valamit, amiben hazudok? Újra leírom: a kérdés kiírása előtt 5 perccel írtam be az OTP-s hitelkártya adataimat a cinemacity oldalán (nem barion, nem simplepay, hanem a mozi oldala), átirányított valami securepay felületre, ami csak egy szürkeség volt, igazából csak felvillant, majd visszadobott, hogy köszönik a vásárlást, itt a jegyem.
2023. dec. 1. 15:48
 10/15 anonim ***** válasza:
52%
8. Igen, ez így van. És miért? Regisztrációkor jóváhagytad. Lehet, nem emlékszel rá.
2023. dec. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!