Nem behajtható tartozás?

Figyelt kérdés

Hogy lehet az,hogy a végrehajtó nem tudja "be hajtani" a nagyobb összegű tartozást? Nem tud foganasítani.Tehát nem tud foglalni,jovedelmet tiltani,inkasszózni stb...

Khr listán sem szerepel a tartozás. Ez egy 2007-ben felvett cetelemes személyi hitel ami átkerült végrehajtóhoz. Mi lehet az oka,hogy nem behajtható?

Elévülésről nincs szó



#végrehajtás #Nem behajtható tartozás
2023. nov. 30. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

A végrehajtót kellene megkérdezni.


Mivel akkor nem behajtható (a végrehajtó akkor minősíti ezzé), ha az adóstól tartósan semmit sem tud lefoglalni, levonni, stb...

Például mert szó szerint semmije nincs vagy adatok hiányosan lettek felvéve és mondjuk külföldi állampolgár akit azonosítani sem lehet rendesen. Így a külföldi állam sem tud segíteni.


De legtöbbször azért mert semmit sem tud elvenni a végrehajtó az adóstól.


Na most gondolom azért nálad nem ez áll fenn. Munka, bankszámla bármi ingóságod, ezek közül valamelyik csak van.



Ha a KHR-ben nem szerepelsz akkor lehet valami súlyos hiba a szerződésben is.

Esetleg a Cetelem nem adta át a KHR-t kezelő intézmény részére, később pedig már egy idő után nem tudta.



De ez annyira egyedi speciális eset, hogy tényleg csak a végrehajtó tudja megmondani.

2023. nov. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Végrehajtó azt javasolta,hogy keressek már egy ügyvédet. 2018-ban kapták meg az ügyet,és azóta nem tud mit foganasitani. Van jövedelem,gépkocsi,volt a nevemen ház, de oda sem volt bejegyezve a tartozás. Születési dátum nem egyezik ,vegrehajtási lapon is 1921 szerepel. Anno ezt a hitelt telefonon keresztül vettem fel,szó szerint nem voltam bankban. Tőkét már vagy 3x duplán megfizettem.
2023. nov. 30. 23:05
 3/5 A kérdező kommentje:
Jegyzőkönyvet is kaptam a végrehajtótól mert 2 éve indítani akartak jövedelem letiltást. Ez szerepel benne "iratanyag felülvizsgálatát követően megállapításra került, hogy a végrehajtást kérő az adós személyi adatainak esetleges elírásáról a végrehajtó felé nem nyilatkozott,a végrehajtási lap kijavitásra nem került. "
2023. nov. 30. 23:11
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Te magad válaszoltad meg a kérdésed.


Elírás van az adós adatai között, nyilván ezt előtte rendezni kell, hogy bármilyen vagyontárgyát lefoglalhassa.

Ha nem egyértelmű az adós személye (adatelírás), senki nem áll neki egy más adatokkal rendelkező személy vagyontárgyait lefoglalni. Remélem, ez logikus?

2023. dec. 1. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Logikus igen:)

Ezáltal akkor bármit küld a követeléskezelő,meg lehet őket támadni? Hétfőn megyek ügyvédhez,kaptam időpontot.

2023. dec. 1. 08:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!