Honnan tudhatom meg hogy aktív-e a bankkártyám?
Ezer éve van bankkártyám, de soha nem használtam, nem is tudom hogyan kell (igen, lehet kinevetni). Csak azért van mert muszáj. Most viszont egyetlen alkalommal úgy néz ki muszáj lesz, mert enkórra másképp nem tudok visszajutni miután kizártak két hónap inaktivitás miatt, tekintve hogy semmilyen értelmes fizetési mód nincs náluk amit máskor használok (se paypal, se átutalás, se SMS-kód, semmi), csak bankkártya valami ruszki oldalon.
Viszont nem tudom aktív-e a kártyám. Tényleg nem tudom, nem emlékszem lett-e aktiválva, minden ilyen folyamat nagy nyűg és gépiesen csináltam meg amikor kellett, azt is évekkel ezelőtt.
Pénz van a számlán elég, de nyilván ha nem aktív a kártya nem tudok fizetni. Szóval tudnom kéne él-e a kártyám. Valami IPIN jelszó vagy micsoda fel van írva, lehet hogy az az ami kellett aktiválásnál?
„csak bankkártya valami ruszki oldalon”
Az utolsó dolog lenne, amit csinálnék, hogy megadom a bankkártyám adatait egy ruszki oldalon. A következő kérdésed meg ez lesz: Lenyúlták a bankkártyám adatait, mit tegyek?
Mikori a kártya?
Vagy inkább milyen dátum van rajta? Lejárati időnként.
Ha kisebb mint 11/23 már lejárt.
Hogy egy nem aktívált új kártyát meddig lehet aktiválni bankfügő.
Melyik banktól van a kártya?
Mi ezen annyira felfoghatatlan? A bankkártyát azért nem használom mert nehéz, nem értek hozzá, és nincs időm meg energiám rá hogy megtanuljam. A PayPal egyszerű, mert csak az emailem meg a jelszavam kell beírni minden alkalommal, és máris tudok vásárolni, átutalni. A bankszámla szintén, mert csak be kell lépnem, beírni a kedvezményezett számát meg nevét és már tudok is utalni.
A bankkártya ellenben k*va bonyolult, soklépcsős, és nem is biztonságos, vagy 20 féle kód meg megerősítés kell hozzá, vásárlási jelszó, CFC vagy mi a tököm, ezen felül kb. 2 évente lejár a kártya és mindig újítattni kell, és ezzel együtt is erről bármikor el tudják lopni a pénzem meg az adataim, elég ha egy rossz oldalon adom meg (mert ugye fizetni se lehet vele sehol anélkül hogy beírnád az összes adatod meg jelszavad hozzá). Igaza van a 3-asnak, magamtól én se adnám meg, csak semmi más opció nincs hogy visszajussak az oldalra.
Egyszóval rettentő nehézkes, bonyolult és folyamatos "frissítést" igényel, míg egy PayPal vagy banki átutalás két hattintás és még meglopni sem tudnak mellé.
"A bankkártyát azért nem használom mert nehéz"
Mi a nehéz azon, hogy a boltban odatartod a terminálhoz, neten meg megadod a kártyaszámot meg a CVV-t, aztán jóváhagyod az app-ban?
"A PayPal egyszerű, mert csak az emailem meg a jelszavam kell beírni minden alkalommal, és máris tudok vásárolni"
Ja, cserébe a PayPal méregdrága, ha utalással töltöd fel az egyenleged, akkor lassú és amúgyis egyre kevésbé használják.
"A bankszámla szintén, mert csak be kell lépnem, beírni a kedvezményezett számát meg nevét és már tudok is utalni."
Igen, cserébe te fizetsz az átutalásért, ami bankkártyával ingyenes volna.
"A bankkártya ellenben k*va bonyolult, soklépcsős, és nem is biztonságos"
Semmi bonyodalom nincs vele. És miért ne lenne biztonságos?
"2 évente lejár a kártya és mindig újítattni kell"
Normális bank 4-5 évre szokta adni a kártyát és nem kell megújíttatni, mert automatikusan küldik az új kártyát.
"erről bármikor el tudják lopni a pénzem meg az adataim, elég ha egy rossz oldalon adom meg"
Mert a PayPal-ról nem tudják, ha megadod egy phishing oldalon az adataid, igaz? Dehogynem tudják!
"ugye fizetni se lehet vele sehol anélkül hogy beírnád az összes adatod meg jelszavad hozzá"
Kártyaszám és CVV kell, semmi más. A jelszó sose kell sehova. Nem tudom, honnan szedted.
A bankkártya pont azért sokkal biztonságosabb, mint bármilyen más megoldás, mert több féle adat, pl. hitelesítő SMS kód (vagy ha van mobil alkalmazásod, akkor push üzenet ingyen, SMS díj nélkül) kell hozzá, hogy a pénzhez hozzájussanak.
Igen, a kártyát klónozhatják, ellophatják az adatait, de ugyanez igaz a PayPalre meg a netbankodra is. Ráadásul könnyebben tudod bizonyítani, hogy nem voltál abban az országban ahol állítólag fizettek a kártyáddal, mint azt, hogy nem te léptél be a feltört fiókodba.
Értelmesen kell használni a kártyákat és akkor nincs vele gond.
Ennek része, hogy pont ilyen gyanús ruszki oldalakon nem adod meg az adatait az amúgy ritkán használt kártyádnak. Erre a célra kérj a bankodtól egyszer használatos webkártyát, amit használat után ki tudsz kapcsolni a netbankodban és hiába próbálják terhelni bárhol, csak azt látják, hogy nem él a kártya...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!