Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a digitális kártya értelme,...

Mi a digitális kártya értelme, illetve hogyan működik?

Figyelt kérdés

Nem értem mi haszna van a digitális kártyának, és azt hiszem talán azért nem értem, mert nem tudom hogyan működik.


Pl. a Wise-on van fizikai és digitális kártyám is. Nem mindegy, hogy az interneten melyik számot adom meg? Hiszen mind a kettő a számlához kapcsolódik, ugyanúgy vissza lehet élni vele, költeni lehet a számla-egyenlegből, ha valaki tudja a számot.


Szóval nyilván nem mindegy, mert ezért találták ki a digitális kártyát, csak nem értem. Köszi.


2023. nov. 22. 15:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Digitális kártya ingyen van, a fizikaiért fizetni kell. Digitálissal tudsz vásárolni neten és tudod regisztrálni telefonra, hogy azzal fizess.
2023. nov. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1-es, köszi, de a fizikai kártyám (is) rajta van a telefonomon, és a digitális is, mindkettővel tudok fizetni a neten. Valóban ingyen van, de azt hiszem digitális kártyát amúgy is csak a fizikai kiegészítéseként állítanak ki, egyedüli kártyaként nem (lehet, hogy tévedek, akkor ez tényleg előny).


Lehet, hogy nem voltam egyértelmű.


A digitális kártyát elvileg azért vezették be, mert "biztonságosabb". De nem értem, hogy mitől, mikor ugyanúgy el lehet lopni az adatokat, és ugyanúgy közvetlenül a számlához kapcsolódik, mint a fizikai kártya.

2023. nov. 22. 16:29
 3/12 anonim ***** válasza:
Csinálsz egy új virtuális kártyát, fizetsz vele. Utána azonnal eldobod. Szerinted ez ugyanolyan biztonságos, mint ugyanazzal a fizikai kártyával fizetni évekig?
2023. nov. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3-as Nyilván ha eldobom, akkor van értelme.

Tényleg erre csinálták a virtuális kártyát? Naponta 6-szor újra kellene csináltatni pl. a Wise-appban? Én a netflixet stb. is onnan fizetem, azt is újra kell akkor csinálni minden hónapban?

Ez az egész nem lenne túl praktikus.

2023. nov. 22. 17:29
 5/12 anonim ***** válasza:
Akárhány virtuális kártyád lehet.
2023. nov. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem - hát, elég macerás.
2023. nov. 22. 17:44
 7/12 anonim ***** válasza:
Te most szopatsz nyílván.
2023. nov. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7-es mi? miért, ha ez a lényege, hogy mindig dobd el (amit értek biztonsági szempontból), akkor nem macerás naponta többször új kártyát létrehozni, meg havonta új kártyát megadni az összes előfizetésedre? mert eddig ezt mondtad (vagy mondtátok), hogy ez az értelme a virtuális kártyának. Igen, ez logikus. Ezt tudtam is, meg azt is, hogy bármennyit létre lehet hozni - de még mindig nem értem, hogy ez hogyan lehet praktikus. Ha pedig nem hozunk létre mindig újat, akkor nem biztonságos. Szóval a kérdés továbbra is az, hogy mi értelme van. Nem, nem "szopatlak".
2023. nov. 22. 18:21
 9/12 A kérdező kommentje:

OK, egy kicsit jobban utánanéztem, szóval: úgy látom van a"fizikai kártya" a "virtuális kártya" és az "eldobható kártya". Az eldobható értelemszerűen egyszer használatos. A virtuális pedig ha jól értelmezem, akkor minden tranzakciónál generál egy kártyaszámot - bár megadni ugyanazt a virtuális kártyaszámot adjuk meg -, ami egy idő után lejár, és tulajdonképpen eldobható kártyaként működik a digitális kártya mögött.


Ha valaki hozzáértő meg tudná erősíteni, hogy ez valóban így van, az jó lenne, mert ennek már van értelme.

2023. nov. 22. 18:31
 10/12 anonim ***** válasza:
Wise digitális kártya adat nálam mindig ugyanaz marad. A fizikait hozzáadtam a Google wallethez, azt használom, ha valahol fizetek. A digitálissal fizetek, ha rendelek valahonnan valamit, viszont a rendelés kifizetése után azonnal zárolom (befagyasztom) a digitális kártyát. Így csak addig "érvényes", amíg épo fizetek vele az online rendelésnél. A zárolás feloldása (olvasztás) után nekem ugyanazokkal az adatokkal adja vissza a digitális kártyát. Így nem kell mindenhol átirogatni az adatokat.
2023. nov. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!