Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy éri meg jobban fizetni a...

Hogy éri meg jobban fizetni a diákhitelt?

Figyelt kérdés
December 1-től fogok munkába állni. Van 3 millió forint diákhitelem. Nem lesz rossz fizetésem mert nettó 500 felett fogok kapni. 23 éves vagyok és úgy van megbeszélve a szülőkkel hogy 24 őszéig- 25 januárjáig itthon lakok majd.(tehát addig tudok viszonylag sok pénzt férletenni) Jó fejek a szüleim mert nem kérnek semmi pénzt tőlem lakhatásra viszont ha bármi kell nekem (borotva stb) azt nekem kell megvenni nyílván illetve a telefonszámlám is magamnak fizetem már most is. 300 ezerrel bőven tudnám fizetni a diákhitelt,kérdés,hogy megéri-e. Főleg mivel kamatos kamat van a diákhitelen így gondolom célszerűbb minél hamarabb letudni. Ti hogyan fizettétek vissza, fizetitek a diákhitelt? Csak a minimumot + 1 keveset belet vagy ti is minél többel hogy hamarabb szabaduljatok tőle?

2023. nov. 16. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Ha 3 millió forint diákhiteled van és 300K-val fizetnéd akkor 2024-ben le is tudnád az egészet. Én ezt választanám. Aztán ha elköltözöl otthonról legalább a diákhitelre nem kell majd pluszban figyelned.
2023. nov. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen kerdes hogy a kamatja magasabb e mint amit altalad valasztott befektetesen el tudsz erni haszonkent ezzel a penzzel.
2023. nov. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Fizetném a minimumot a többit elraknám PMÁPba.

A minimum fizetése mellett is kis ütemben, de csökkenni fog az adósság.


Ha a PMÁP kamata lemegy a diákhitel kamata alá, akkor betörleszteném.

Így maradna egy kis tőkém is.

2023. nov. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
70%
Ha diákhiteled van elvileg egyetemre jártál, azaz tanulnod kelet alapvető gazdasági ismereteket, ergó tudnod kéne a választ a kérdésedre...
2023. nov. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!