Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Maradjak OTP-nél, váltsak...

Maradjak OTP-nél, váltsak bankot, vagy létezzek bankszámla nélkül?

Figyelt kérdés

Van egy OTP net számlám már régóta, mivel egy ideje munkanélküli vagyok megemelkedett a számlaköltség ezért elgondolkodtam a bankváltáson. Egy ideig, talán 1-2 év még nem akarok dolgozni, tanulok és spórolok.


A pénzem nagy részét állampapírban tartom, onnan teszek néha pénz a bankszámlára amin kb 10-20 ezer van max. Szinte mindenhol kártyával fizetek, pénzt nagyon ritkán veszek fel, amennyire lehet kerülöm a készpénzt és mindent netbankon+appon keresztül intézek. A napi létezéshes szükséges kaját és rezsit fizetem, nem nyaralok külföldön. Kb 70k a havi kiadásom átlagosan.


Melyiket érdemes meglépnem?


1. Maradjak OTP-nél

2. Váltsak bankot. Magnet bank a kinézett a kalkulátorok alapján, olcsó és szimpatikus.

3. Nem kell hagyományos bankszámla, Revolut v. hasonló dolog biztonsággal kiváltja.


2023. nov. 14. 16:01
A kérdező szavazást indított:
Maradj OTP-nél
Válts bankot
Nem kell hagyományos bankszámla
9 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Mi a bajod a készpénzzel?
2023. nov. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kártyához képest kényelmetlen, nekem tovább tart vele fizetni. Boltban önkiszolgáló kasszánál szeretek fizetni, ott pedig kártya a preferált.
2023. nov. 14. 17:39
 3/6 anonim ***** válasza:

2: De nem találod azt (ebben a jelen helyzetedben főleg), hogy túl drágán adják ezt a kényelmet? Kártyadíj, számladíj, stb.


Arról még nem is beszélve, a boltnak mennyibe kerül ez.

Egyik étterem árengedményt ad a KP-s fizetőknek, mert évi 2 millióba kerül neki a kártyás fizetés. Ugye a költségeket átvállalják a vendégektől...

2023. nov. 15. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A készpénz nehézkes és drága. Számolni kell a visszajárót, figyelni, hogy legyen nálad elég, ha elveszted a tárcád, a készpénz mind oda, míg a kártyát csak letiltod és kész.

De ez az ország egy elmaradott mocsár, ahol sokan inkább leveszik az egész fizetésüket készpénzben, ahelyett, hogy kártyával fizetnének.


Ja és pl. parkolásnál vagy pályamatrica vásárláskor még én fizetek "kényelmi díjat", amiért elektronikusan fizetek. Még véletlen sem a maradi készpénzeseknek állítanak magasabb díjat...

2023. nov. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ennek a kényelemnek az éves ára talán 4-5 ezer Ft egy olcsóbb banknál, az össz kiadásaimhoz képest ez szinte semmi.


Étterembe nem járok, sem puccosba, sem mekibe, sem a sarki kifőzdébe.


Egyébként lemondanék a bankszámláról és kártyáról róla, ha különösebb problémák nélkül megtehetném. Revolutra és gondolom Wisera sem lehet az államkincstári forint számlámról utalni. Azt hiszem eurót lehetne amit lehet átváltani, de az költség amivel ugyanott vagyok.


Szóval nem tudom hogy nézne ki egy magyar bankszámla nélküli élet, de attól tartok vagy költségesebb vagy jelentősen problémás lenne. Vagy mindkettő.

2023. nov. 15. 08:42
 6/6 anonim ***** válasza:

5: Hogyhogy? Hát mennyi a havi számlavezetési díj?

"megemelkedett a számlaköltség"

Ezért írtad ki a kérdést.

Te is ezt mérlegeled, nem?


Az államkincstárnál tudod megérdeklődni, hogy ha ott KP felveszel pénzt, az mennyi.

2023. nov. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!