Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A kártyám hitelkeretét a...

A kártyám hitelkeretét a világ bármely pontján tudom használni?

Figyelt kérdés
Ha pl Európán vagy Union kívülre (pl Svájcba) utazom ott ugyanúgy tudom használni a hitelkeretet? Nem lesz gond ha más pénznemben vonna le miközben a hitelkeretemet használom?

2023. nov. 7. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Igen
2023. nov. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Banktól és számlacsomagtól függ.
2023. nov. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 krwkco ***** válasza:

"A kártyám hitelkeretét a világ bármely pontján tudom használni?"

A bolt vagy bármi hasonló a kártyatársasággal (VISA, MasterCard, stb.) áll kapcsolatban. Ha ez az elfogadói kapcsolat létezik, akkor mindegy, hogy a kártya mögött milyen típusú fedezet van.

Lehet, hogy az lett volna a kérdés, hogy hitelkártyát elfogadnak-e? A hitelkártyát több helyen fogadják el, mint ugyanannak a kártyatársaságnak a debit-jét. Mert a hitelkártyánál biztosabb, hogy az üzlet megkapja a pénzét, akkor is, ha a vevő túllépte a keretét.

2023. nov. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 krwkco ***** válasza:

"Nem lesz gond ha más pénznemben vonna le miközben a hitelkeretemet használom?"

Nem. Végső esetben a számlavezető bankod vált, nem túl jó árfolyamon. Előfordul, hogy az automata valamilyen formában felteszi a kérdést, hogy akarsz-e a számlád devizájában fizetni. Ha ezt elfogadod, akkor még rosszabb árfolyamon történik meg a váltás, mint a bankodnál.

2023. nov. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 krwkco ***** válasza:

Dinamikus valutaváltás=DCC. Fizetés forintban:

[link]

2023. nov. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!