Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan duzzadt meg 305 trillió...

Hogyan duzzadt meg 305 trillió dollárra a világ adóssága?

Figyelt kérdés

kb. 118 471 150 000 000 000 Ft-ra jön ki.

Egy idei májusi cikkben olvastam, ez azóta valószínűleg sokkal sokkal magasabb. Képes valaha ezt a világ vissza törleszteni?

Látva a hitel és bankrendszer a világ felé történő eladóztatását, hosszú távon visszafizethetetlen méretű összegekké duzzadó kölcsönök létét, nem lenne ésszerű, logikus, az egyetlen élhető út, ha megszüntetnék ezt a rendszert, ami romba dönti az emberek pénzügyeit, életét? Elég lenne annyit költeni, amennyi van és belefér a költségvetésbe.

Mit gondolsz, mi lesz ennek az egésznek a vége? Vagy ha valaki kihúzza a dominót?



2022. aug. 4. 15:24
 1/9 A kérdező kommentje:

Ajánlott olvasmány: Drábik János: Uzsoracivilizáció,

és egyéb könyvei

2022. aug. 4. 16:02
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Körbetartozás van, ha mindenki elengedné, jó világ lenne.
2022. aug. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát na :/
2022. aug. 4. 19:38
 4/9 anonim ***** válasza:
Akinél az adósság, az diktál... ha nem lenne, minden romba dőlne :)
2022. aug. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
#2 - Nagy a sötétség a fejekben. A középosztályt szivatnátok meg, ti gazdasági zsenik. Azokat, akiknek pár milliója állampapírban van, vagy akiknek nyugdíjalapjaik vannak.
2022. aug. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Adósság nélkül nem működik a gazdaság.

Maga a pénz a malacperselyedben is adósságot testesít meg, a MNB adósságát, amivel éppen neked tartozik, amíg a malacperselyben van.

Amikor dolgozol, minden másodpercben munkabér követelésed keletkezik, amit hó végével egyenlít ki a munkáltató. Addig az az adóssága feléd - de ha gondolod, eltörölhető ez is, a munkáltatód örülne neki mert nagy teher kifizetni :)


Töröljünk el minden adósságot: dolgozol egy cégnél, tizedmásodpercenként fizet neked a munkádért 0,000…1 forintot - ja nem mert a pénzt is eltöröltük: szóval átadja neked ilyen értékben azokat a reáljavakat, amikre szükséged van - hogyan is? Vagy a pénz helyett visszatér az arany és szórja rád az aranyport amíg dolgozol :D

Irreális az adósság nélkül működő gazdaság gondolata, nem tudom milyen hülyeségek lehetnek ezekben a könyvekben…

2022. aug. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

IMF-adatok szerint, 145 bankválság, 208 monetáris összeomlás és 72 szuverén adósságválság volt 1970 és 2010 között. Ez összesen 425 rendszerszintű válságot jelent. […] E válságok a 180 IMF-tagország több mint háromnegyedét sújtották, sokat közülük több alkalommal. A krízisek számában tapasztalható csökkenés […] csekély vigasz. A kevesebb országra vonatkozó válság tényét ugyanis ellensúlyozza, hogy nagyobb méretű gazdaságokról van szó. A 2007–2008-as bankválságban érintett 23 ország – beleértve az Amerikai Egyesült Államokat, az Egyesült Királyságot és Németországot – a világ keresletének és kibocsájtásának megközelítőleg felét képviseli.

Ha egy autó, repülő, vagy szervezet rendelkezne ehhez hasonló teljesítménnyel, vajon nem volna általános felháborodás, hogy a tervezőket visszaküldjék a tervezőasztalhoz? […] Mindezek ellenére a monetárisrendszer esetében a felelős szervezeteknek (mint például bankoknak, központi bankoknak, illetve az IMF-nek) nemcsak, hogy nem sikerült előre látniuk vagy hatékonyan kezelniük a bajokat, de a rendszer status quojának semmiféle alternatívájára sem gondoltak soha. A megoldásuk változatlanul az, hogy amilyen hamar csak lehet, térjünk vissza a »normál« kerékvágásba – anélkül, hogy a rendszer struktúrájában bármilyen lényegi változtatásra sort kerítenénk.”

Bernard Lietaer [et al.]: Pénz és fenntarthatóság

2023. aug. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

„Nézzük meg alaposabban a szabadpénzt. Mit kezdhet vele a tulajdonosa vagy birtokosa? Ez január 1-én a piacon, a boltokban, a bérkifizetéseknél, minden állami pénztárnál és a bíróságok előtt 100 márkát ér, és december 31-én már csak 95 márkát, azaz ha a tulajdonos a címletet az év végén arra akarja használni, hogy 100 márkát fizessen ki váltóra, számlára, adónyugtára stb. akkor a cédulához még 5 márkát hozzá kell tennie!

Mi történt? Semmi más, mint az, ami az árukkal is történik. […] E mulandó pénz tulajdonosa tehát éppúgy őrizkedni fog attól, hogy megtartsa a pénzt, mint ahogy a tojáskereskedő őrizkedik a tojást tovább megtartani, mint azt feltétlenül szükséges. E duális rendszerek adják az egyik legjobb magyarázatot e régi társadalmak szokatlan gazdasági jólétére”

Gesell, Silvio: A természetes gazdasági rend szabadföld és szabadpénz révén

2023. aug. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

„A társadalom pénzellátásának irányítása rendkívül nagy gazdasági és politikai hatalmat jelent, ezért aggályos, hogy olyan magánvállalatok kezében van, amelyek nem rendelkeznek demokratikus legitimitással. A kereskedelmi bankok értelemszerűen a versenyszférához tartoznak, és működésük elsődleges célja a profitszerzés. Ebből pedig az következik, hogy jelenleg a bankok profitérdeke és nem a közérdek határozza meg, hogy a társadalomban ki, mire és milyen feltételekkel kap pénzt, azaz hitelt. Így a pénz jelentős része magas haszonnal járó, ám a természetet és a közösséget megkárosító gazdasági tevékenységek finanszírozását szolgálja.”

Joób Márk: Pénzrendszerváltást!

2023. aug. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!