Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lehet dollárkötvényt...

Hogyan lehet dollárkötvényt vásárolni? Olvastam cikket, hogy néha az ÁKK kibocsájt ilyeneket is. Ez MÁK-on keresztül meg lehet vásárolni?

Figyelt kérdés
Vagy van MÁK-ban dollár alapú másik állampapír?
2023. nov. 6. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak eurós van
2023. nov. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy “bocsátott ki az ÁKK “ (talán jegyeztetett be, mert az eleje US, úgyhogy nem magyar) dollár kötvényt is. Még az ISIN számát is megtaláltam, de se az Erste se a K&H nem forgalmazza.
2023. nov. 6. 17:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Az akk.hu/statisztika/allampapirok/alapadatok


szerint nincs jelenleg semekkora kintlévő állomány USD állampapírokból.

2023. nov. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 krwkco ***** válasza:

"Ez MÁK-on keresztül meg lehet vásárolni?"

Az államkincstári értékpapírszámlán nincs USD kötvény a vásárolhatók között.

Elvileg a különböző tőzsdéken lehet USD államkötvényeket vásárolni, de a magyar értékpapírkezelők (pl. az ErsteInvestment) nem hajlandóak továbbítani a vételi ajánlatot. Még a BÉT-re sem.

Az ErsteInvestmentnél lehet kapni ERSTE USD kötvényt, most éppen 4,9% kamatlábbal, 2025-ös lejáratra. Az se kockázatosabb, mint egy magyar államkötvény. :-)

2023. nov. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Biztos nem? Most találtam ezt: [link]
2023. nov. 7. 03:24

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!