Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mekkora önerővel vennétek lakást?

Mekkora önerővel vennétek lakást?

Figyelt kérdés
Én 38 éves vagyok, nyíregyházi. Van 12 millió önerőm, egy kisebb panellakást akarok venni, kb 23-24 millió értékben. 300 ezer nettós kereset (ez itt bőven átlagos). Vennétek fel 50% önerőre hitelt, ha januártól 8% alatt lenne a thm, vagy pl várnátok májusig, h pl 7% alá menjen ez? Közgazdász rokonom nyáron mondta, hogy ősz végére 8% alá fog ez menni (igaza lett), most azt mondja, h 7% alá mehet tavaszra.
2023. nov. 4. 16:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Minden lakáshitel kiváltható egy másik lakáshitellel és célszerű is lesz majd kiváltani, ha lejjebb mennek a kamatok.
2023. nov. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszi az infót. Akkor nincs totál röghözkötés.
2023. nov. 5. 11:17
 13/17 anonim ***** válasza:

Minden hitel elő-, vagy végtörleszthető, csak megvannak a költségei, ami hiteltípus és bankfüggő.


Segítek, ha kéred, amennyiben lakásvásárlás előtt állsz és teljes képet szeretnél kapni a lehetőségeidről, a várható költségekről, előtörlesztési díjakról, kiváltási lehetőségekről, mivel ez a munkám.

2023. nov. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

14 millió ft lakáshitel 25 évre, havi 99-108 ezer forintos törlesztőrészlettől elérhető.

Én a 12 milliós önerőmből csak 10-et "áldoznék be" hitelbe, kell majd még illetéket fizetni (4%), ügyvédi ktsg-et fizetni, hitelnek is van díja + valamiből be is kell rendezni azt a lakást és tisztasági festés sem árt beköltözés előtt. Vagy ezekre is megvan a pénz? Mert akkor valóban elég lenne csak 12 milliós hitel a 14 helyett. Vagy esetleg kisebb garzonok (35 nm2) körüliek nem olcsóbbak, mint 23-24 millió?

2023. nov. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A hiteledet bármikor elő- és végtörlesztheted, vagyis ha kapsz egy kis évvégi bónuszt, vagy összegyűlik egy kis pénzed, akkor azt előtörlesztheted és csökken a tőketartozásod. Csökken a törlesztőd, vagy a futamidőd.

Ha pénz áll a házhoz, dönthetsz úgyis, hogy a teljes tőkét visszafizeted. Ezeknek a díja általában 1%. Lehet egyéb kitétel arra, ha pl. a teljes tőkéd 50%-át 2 évnél előbb törleszted vissza, akkor extra büntiként mondjuk vissza kell fizetni a kezdetben elengedett 150-200 ezres ügyleti díjakat. Erre oda kell figyelni és ha úgy alakul, számolni, hogy mivel jársz jobban, ennyi.

Sok esetben a hitelkiváltást sem engedik bankon belül, de ha kötik az ebet és jelentősen kedvezőbb az új konstrukció, akkor váltani kell

és kész, nem kell ebből lelkiismereti kérdést csinálni.

2023. nov. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Van 12 millió+1 millió az illetékre, ügyvéd.

13-as köszi, de még vacilálok. Tavasszal mindenképpen veszek, kicsit még kivárok mi lesz addig.

2023. nov. 5. 16:25
 17/17 anonim ***** válasza:
Ne várj semmiképpen se várj. Tavasz??? Jövőre meg fogják dobni az árakat, mert végig azt fogják nyomatni hogy Csok plusz és társai. A tulajdonosok pedig ezt szemtelenül ki fogják használni ami most 24 millió az jövőre 27 lesz majd meg látod. Tudom miről beszélek én is Nyíregyházán vettem lakást.
2023. nov. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!