Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mekkora önerővel vennétek lakást?

Mekkora önerővel vennétek lakást?

Figyelt kérdés
Én 38 éves vagyok, nyíregyházi. Van 12 millió önerőm, egy kisebb panellakást akarok venni, kb 23-24 millió értékben. 300 ezer nettós kereset (ez itt bőven átlagos). Vennétek fel 50% önerőre hitelt, ha januártól 8% alatt lenne a thm, vagy pl várnátok májusig, h pl 7% alá menjen ez? Közgazdász rokonom nyáron mondta, hogy ősz végére 8% alá fog ez menni (igaza lett), most azt mondja, h 7% alá mehet tavaszra.
2023. nov. 4. 16:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%
Nem vennék lakást. Most nagyon torz a piac az állami támogatások miatt. Mesterségesen magasan tartják az ingatlanárakat - ami nem fog tudni már magas hozammal megtérülni bérleti díjakból, ahhoz szükség lenne a reáljövedelmek jelentős emelkedésére a jövőben ami esélytelen egy ilyen politikai környezetben.
2023. nov. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen, ezért akarok én is késő tavaszig kitartani, hogy addig ne vegyek. Csak már 39 leszek jövő év elején és megy az idő, nem azért spóroltam 12 évet, hogy ne legyen lakásom 40 éves korom előtt.
2023. nov. 4. 16:40
 3/17 anonim ***** válasza:
40%

Minél kisebb önerővel annál jobb.


De amúgy jah most nem célszerű lakást venni.

2023. nov. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Lakhatást szerintem nem érdemes centizgetni. Ha meg tudod venni most, minek várnál, hogy spórolj egy kis aprót?


25% önerővel vennék a maradékot eltenném állampapírba.

2023. nov. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

12 millióra most kb 100 ezer a törlesztő. Mennyiért bérelsz? Ha ez az összeg közel áll a bérleti díjadhoz, akkor vegyél. Ha később alacsonyabbak lesznek a kamatok, tudod olcsóbb hitelre cserélni.

Ha valamennyit esnek a lakásárak, mit veszítesz? Saját célra használod. Később úgyis visszamegy.


Ha viszont kb fele ennyiért bérelsz, akkor azt tartsd meg egyelőre és várj kicsit.

2023. nov. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én vennék most. Később, ha esetleg lemennek a kamatok jobban, akkor kiváltanám a hitelemet egy olcsóbbal.
2023. nov. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg indíts el egy kalkulátort, mennyi lenne így a havi törlesztőd, majd rájönnél, hogy ez így nagyon sovány
2023. nov. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szerintem mihamarabb vegyél lakást, mert nem tudni, hogy a CSOKPLUSZ mennyire lesz népszerű, de ha sokan igénylik, akkor elindulhatnak a lakásárak felfelé.
2023. nov. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

90-100 ezer ft lenne a törlesztőd. Azt mérlegelném, hogy ezt mindig minden körülmények között fizezni tudnám-e. Ha albérletben élsz, akkor nem kérdés, hiszen ezt az összeget így is elő kell teremtened évről évre növekedő összegben, a lakhatásodra vásárolt ingatlanra pedig nem lehet befektetésként tekinteni szerintem. Ilyen formán simán vennék 50%-os önerővel, ha a havi törlesztő belefér.

Majd ha 1-2-3 év múlva csökken pár %-ot esetleg a hitelek thm-e, akkor kiváltod a meglévő hiteledet kedvezőbbre.

Sosem hallgatnék másra, csak a saját belső hangomra és a kockás papíromra. Ha azon kijön a matek és én venni szeretnék, nincs mire várni.

Ha csökkennek a hitelkamatok, akkor újra tőke áramlik a piacra. Ha csökkennek az állampapír kamatok, onnan is jelentős tőke áramlik ki.

Ha a csok+ egyelőre nem ismeretes feltételei kedvezőek és megengedőek lesznek, azzal is áramlik a tőke a piacra.

Vagyis, megéri-e -1%, ha amúgy lehet, hogy záros időn belül 2-4-5 millióval (most mondtam valamit) többért tudsz majd csak ingatlant vásárolni?

2023. nov. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ki lehet váltani másra menet közben? Nem úgy van, hogy pl ha végig fix törlesztővel veszel, akkor 10-15 év múlva is annyival fizeted és nincs átjárás más kezdmezményesebb hitelre?
2023. nov. 5. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!