Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi van akkor ha felveszek...

Mi van akkor ha felveszek hitelt mondjuk 5-10 vagy akármennyi futamidőre de x idő múlva megszűnik a munkaviszonyom?

Figyelt kérdés
Jeleznem kell ezt a banknak, vagy van valami eljárás amin végig kell menni ha új munkahelyre megyek, ott megint próbaidő stb. Ilyenkor mi történik a hitelemmel?
2023. okt. 19. 16:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

A hiteledet fizeted tovább.


A bankot nem érdeklik a magánügyeid.

2023. okt. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Magasról szarják le. Fizesd a hiteled a többi rész nem érdekli őket.
2023. okt. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

Van olyan biztosítás, ami akkor 6 hónapig fedezi a hiteltörlesztőd, amíg másik munkát nem találsz és tudod folytatni utána a pénzkeresést és törlesztést. Ha mégsincs meló, akkor pedig bedől a hitel. Ezt megelőzendő a lakást előtte még eladhatod, ha mázlid van marad annyi a végtörlesztés után, hogy majd hitelre egy másikat vegyél.

Ha nem adod el, hanem bedőlsz, akkor a banké a lakás, akik majd áron alul elálverezik, mehetsz az utcára és lehet, hogy még tartozásod is marad.

2023. okt. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Értem. Azt gondoltam, hogy fizetni kell tovább, csak azt hittem hogy van valami extra bürokrácia emögött, ha már ahhoz hogy hitelt felvegyek kell igazolni azt hogy nem állok kirúgás alatt stb stb. Csak a banknak is az az érdeke, hogy fizessem és akkor ha esetleg kirúgnak vagy én mondok fel az őket és érdekli. De ha nem akkor rendben. Azért kérdeztem mert ezekkel nem vagyok még nagyon képbe és sokszor itt sokkal egyszerűbb érdeklődni mert an eten annyi fa**ságot össze tudnak hordani 1-2 helyen.


De köszi a választ!

2023. okt. 19. 16:56
 5/16 A kérdező kommentje:
3-as köszi!
2023. okt. 19. 16:56
 6/16 anonim ***** válasza:
44%

"Ha nem adod el, hanem bedőlsz, akkor a banké a lakás, akik majd áron alul elálverezik,"


Nem a banké a lakás, hanem azé, aki tulajdonosként a földhivatali nyilvántartásban szerepel. A bank maximum jelzálogjogos lehet rajta, más nemigen.

A bank egy nem fizetés esetén végrehajtás kérhet rá, és adott esetben az önálló bírósági végrehajtó jogosult árverezni az ingatlant, nem pedig a bank.

2023. okt. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%

#6 - Elég fura tulajdon az, amit a fejem fölül más elárverezhet, ha nem fizetek felé.


Jogilag persze igazad van, de azért nem árt a mögöttes tartalommal is tisztában lenni...

2023. okt. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

Banknak azért adtad meg előzőleg ezeket az adatokat, hogy el tudják bírálni hitelképes vagy, mivel nekik a rendesen törlesztő ügyfél jelenti a biztos bevételt.


Későbbiekben nem érdekli őket hogy hol dolgozol, amennyiben rendszeresen törlesztesz, keresni se fognak.


Neked viszont érdeked lehet jelezni, hogy elveszítetted a munkád, mert lehet segíteni tudnak átmeneti szüneteltetésben/mérséklésben. A visszafizetendő összeg viszont így nagyobb lesz.

2023. okt. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Miután folyósította a bank a kölcsönt már tök mind1 miért nem fizeted, ha nem fizeted, és miből fizeted, ha rendben fizeted.


Ha van munkád, , vagy megnyerted a telitalálatost, de nem fizeted a törlesztést, úgyis rád küldi az önálló bírósági végrehajtót végső soron.

2023. okt. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

"Elég fura tulajdon az, amit a fejem fölül más elárverezhet, ha nem fizetek felé."


Nem értem a "furaságot".


Van egy ingatlanom, majd egyszercsak veszek fel hitelt/kapok kölcsönt valakitől, amit nem fizetek. Ugyanúgy mehet a kecó a levesbe, ha végrehajtást kér rá a hitelező, vagy a kölcsönt adó. Legyen ez akár bank, akár magánszemély, akár munkáltató.


A bank egy hitel esetén jelzálogjogot jegyeztet be az ingatlanra, hogy biztosítva legyen a tartozás elévülésének nyugvása. Amellett még elidegenítési és terhelési tilalmat is. Ettől még nem lesz a banké az ingatlan. Ezt mind azért tudja megtenni, mert a hitelt felvevő ehhez írásban hozzájárul, enélkül ugyanis a bank nem ad lakásvásárlásra hitelt. A hozzájárulás nélkül ilyen nem tud bejegyeztetni a bank. Kell neki egy nem fizetés esetére a fedezet. Mivel jelzálogjogos, és valószínűleg kizárólag tehermentes ingatlant fogad el fedezetként (azért kérik le 5 percenként a tulajdoni lapot, hogy lássa, még mindig tehermentes a kecó), ezért az első ranghelyen lesz rájegyezve a jelzálogjoga az ingatlanra. Innentől kezdve a kielégítési sorrendet figyelembe véve - egy árverezés esetén - ő biztosan kap a vételárból, míg a többi bejegyzett jog jogosultja lehet, hogy hoppon marad.

2023. okt. 20. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!