Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Állampapírba fektetők: Mennyir...

Állampapírba fektetők: Mennyire vagytok felkészülve arra, hogy a kormány akármikor elveheti a megtakarításotokat és hogy súlyosan felsülhettek ezzel a befektetéssel?

Figyelt kérdés
2023. okt. 13. 17:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
74%
"Hát én inkább tartanék párnacihában pénzt" - tehát nincs befektetésed, sem megtakarításod. Így pillanatok alatt sülhetsz fel, és kerülhetsz az utcára, ellentétben azokkal, akik rendelkeznek pénzügyi tudatossággal. A csóróságodból az nem fog kihozni, ha mások soha be nem következő elképzelt kárán fantáziálsz meg kárörvendesz.
2023. okt. 14. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
75%

Próbálom komolyan venni a kérdést, és úgy reagálni....


Az állampapír vásárlással te hitelezed az államot. Ha nem tudja visszafizetni neked a hitelt, akkor csődbe megy.

Ha ez megtortenik a pénznek magának is eltunik az értéke.


Én nem aggódok emiatt, hiszen az EU nem fogja csődbe engedni az országot, mert sok tagallam multicegeinek vannak itt befektetési. Azokat nem akarja senki veszni hagyni, mert ez egy csodhullamot indítana el ami érintené az egész EU gazdaságát.

2023. okt. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval.

Ez csak államcsőd esetén lenne lehetséges és nem gondolom, hogy ez egy-két éven belül reális veszély lehet.

2023. okt. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

A forint tartozást mindig kitudja majd fizetni mivel ő garantája az értékét. Annyiból tart vissza fizetni hogy a számito gépen áttír egy számot...


Nem értem miért gondolják sokan hogy a pénz értéktartó valami ami független mindentől. Talán a nemes fém pénzek idejéből marad ez a felfogás amikor még viszonylag független volt az államtól a pénz, de ez már nagyon nincs igy.

2023. okt. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
13: Állampapír sose évül el. Államcsőd esetén se.
2023. okt. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

Az Orbánpolitika ezzel az utolsó hibáját követné el!

Több százezer magyarnak van a pénze állampapírba, állítólag közel 3000 milliárd forint.

Mi történne, ha ezt az összeget senki nem kapná vissza?

Nem ennyire bátor Orbán Viktor! Nincsen, olyan ember aki ezek után megvédené a nép haragjától.

2023. okt. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
91%
Egy eu-s országban nem hinném hogy bekovetkezhetne ilyen. Zuhanó hitelminősìtések és minden egyéb járhatna evvel ilyet egy ország sem csinalna meg.
2023. okt. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!