Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Állampapírba fektetők: Mennyir...

Állampapírba fektetők: Mennyire vagytok felkészülve arra, hogy a kormány akármikor elveheti a megtakarításotokat és hogy súlyosan felsülhettek ezzel a befektetéssel?

Figyelt kérdés
2023. okt. 13. 17:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
A kormány bármelyik megtakaritásod elveheti amelyik magyarországon van...
2023. okt. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Hamarabb sülsz te fel ezzel a kérdéssel, mint én az állampapírral.
2023. okt. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%
Kerdes kozbe hazudsz...
2023. okt. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 krwkco ***** válasza:
65%

"Mennyire vagytok felkészülve arra, hogy a kormány akármikor elveheti a megtakarításotokat"

Már a szóhasználatodból látszik, hogy semmit nem értesz a területhez. Ha valaki állampapírt vásárol, akkor odaadja a megtakarítását az államkincstárnak = "a kormánynak". A kormány nem tudja elvenni azt, ami amúgy is nála van.

2023. okt. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát én inkább tartanék párnacihában pénzt mint ennek a tolvaj bagázsnak odaadva :D
2023. okt. 13. 18:59
 6/17 krwkco ***** válasza:
58%

#5

"Hát én inkább tartanék párnacihában pénzt mint ennek a tolvaj bagázsnak odaadva :D"

Ez egy alapvető dilemma. (Bár nem vagyok biztos benne, hogy ismered ezt a szót...)

Nézzünk egy családot, mint analógiát: A férj alkoholista, a feleség keresi a pénzt. Nem ad a férjnek italra, aki erre uzsorásokhoz fordul és magas kamatra kér kölcsönt. A feleség ezt nem tudja megakadályozni. Helyesen teszi, ha magát uzsorásnak álcázva kölcsönad a férjnek? Hogy legalább a kamatokat megmentse a családnak?

Ha nem adsz kölcsönt a kormánynak, meg tudod akadályozni, hogy mástól vegyen fel hitelt magas kamatra?

2023. okt. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
60%
Nem kell aggódnod az én befektetésem miatt. Semmi közöd hozzá.
2023. okt. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

5: Párnádban tartott pénzed csak az elmúlt éven elveszítette vásárlóerejének legalább 20%-át. A párna nem véd meg, csak illúzió, ezért érdemes többféle befektetést használni, hogy csökkentsd a kockázatot.


Az állampapírt államcsőd esetén nem fizetik vissza, ami ha bekövetkezik, a párnádban lévő pénz se fog semmit érni.

2023. okt. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
Egy újabb gyakoris közgazdász...
2023. okt. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
Nyugi neked amúgy sincs semmid, azt nem tudják elvenni kérdező :)
2023. okt. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!