Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tennétek a helyemben, ha...

Mit tennétek a helyemben, ha ilyen gondolaitok vannak a hitelek körül?

Figyelt kérdés
Eddig biztos voltam abban, hogy két gyereket szeretnék, viszonylag kevés korkülönbséggel. Úgy látszik, hamarosan felvesszük a csok-ot (kérlek, ne ítéljetek el emiatt, mert gyerekkorom óta két gyereket szeretnék, nem emiatt vállalnánk őket), mert ha már van ilyen lehetőség és egybevág a családtervezésünkkel, miért ne? Egy gondom van: abban nem vagyok biztos, hogy a kis korkülönbséget bírni fogom. Mivel elképzelhetlen fájdalom szerintem egy szülés és utána jöhetnek szövődmények is, ezért nem vagyok mégsem olyan biztos, hogy az első gyerek után mondjuk két évvel jöhetne a második. Szerintetek inkább vegyünk fel sima lakáshitelt? Ti mit tennétek a helyünkben? Illetve aki felvette a csok-ot, nem félt attól, hogy nem jön össze majd a baba? Mi még sosem próbálkoztunk, de szűrővizsgálatok, vérvétel stb. alapján minden adott.
2023. okt. 11. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A szülés NEM elképzelhetetlen fájdalommal jár - mondom ezt négy gyerek anyjaként -, szövedmények meg nem túl gyakoriak egészséges nö esetében.

Másrészt ha nem leszel terhes kivülálló okok miatt, attól nem szünik meg a jogod a CSOKra.

Én felvenném a helyedben, mert egyrészt tényleg segítség anyagilag, másrészt eleve két gyereket akarsz, szóval nem emiatt akarod vállalni.

2023. okt. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

+1 az első válaszra, fáj, de elég sokan kibírták annyira, hogy belevágjanak újra, pláne néhány év után.

Amúgy meg 1-2 gyerek között a támogatás összege minimális, a hitel meg ugyenúgy 3%-os ha 1 gyereket vállalsz is. Szóval sok buktató nincs benne, csak azt a százezres nagysegrendű különbözetet kell visszafizetni, arra tegyetek félre hogy nyugodtak legyetek.

2023. okt. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

22.32 tévedsz, csak annak jár a 3%-os támogatott hitel, akinek legalább 2 gyereke van, vagy lesz.


Kérdező, 2 vállalt gyerekre 8 évetek lesz, az már nem olyan rövid időszak, hogy ne lehetne tervezni. Ha eleve két gyereket szeretnél, akkor ne hagyd ki a 3%-os hitellehetőséget.

2023. okt. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
38%

Elég borzasztó, hogy ez a két dolog össze lett kötve.


Így keletkezhetnek ezek a fura dilemmák.

2023. okt. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Figyu ezt anyaként írom.

Mindig legalább 2, de inkább 3 gyereket akartam. Mi szerencsére csak a babavárót vettük fel.

Terhesség alatt komplikációim lettek, szülés közben oxigén hiányos állapot. 1.5 éves a lányom heti több fejlesztésre hordjuk, nem lesz második gyerek. Régen biztosan tudtam, hogy többet akarok. Most viszont, hogy tudom milyen már örülök, ha túlélem ezt :)

Lehet, hogy full könnyű babád lesz, de nem biztos. Ne hozd magad olyan helyzetbe, hogy muszájból, büntetőkamat miatt szülöd meg a másodikat, akkor is, ha végül megállnál az első babád után.

2023. okt. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!