Megtérült tartozás?

Figyelt kérdés
Augusztus 8án megtérült a tartozásom a bank felé.Ez egy felmondott hitel volt.A bank kiküldte a levelet hogy megtérült.A végrehajtótól azóta se kaptam semmi levelet.Ha hívom őket nem tudnak az ügyről semmit mondani.De már eltelt 2 hónap.Ez ilyen sokáig tart.
2023. okt. 10. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Meg.
2023. okt. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Meg.

Ryan.

2023. okt. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát például elvihetnéd azt a levelet, amit a bank küldött arról, hogy megtérült a követelése.

Akkor a végrehajtó kiszámolja a rá eső végrehajtási költségeket és azt is ki kell fizetned. Utána tudja befejezni a behajtási ügyedet.


Úgy látszik, hogy a banknak nem sürgős a dolog, ő már a pénzénél van.


Én mindent is intéztem mindenkinél, nem vártam a sült galambot.

2023. okt. 11. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

“Akkor a végrehajtó kiszámolja a rá eső végrehajtási költségeket és azt is ki kell fizetned. ”


A végrehajtáskor a végrehajtó először a saját díjköveteléseit “elégíti ki” és csak utána következnek a hitelezőéi.

2023. okt. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-es!

Ki állított mást? Így van, ahogy írtad. A végrehajtási költséget (legalábbis egy bizonyos részét a várható költségeknek) a végrehajtást kérőnek meg kell előlegeznie, csak akkor kezd el dolgozni a végrehajtó.

2023. okt. 12. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kaptam levelet a végrehajtótól hogy megtérült a tartozásom.De viszont 77 ezert kér még készkiadás és behajtási jutalék címszó alatt. A részletek mellett minden hónapban utaltam neki az összeg 8 százalékát. Úgyhogy ezt meg fogom kérdezni,hogy még mire kér.Még többet is utaltam mint ami a díja volt .
2023. okt. 20. 16:48
 7/7 anonim ***** válasza:
A 8% a behajtási jutalék. Ezen felül vannak a költségei. Azt kéri most tőled.
2023. okt. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!