Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A négyhónapos DKJ éri meg ha...

A négyhónapos DKJ éri meg ha idő előtt akarom eladni?

Figyelt kérdés

Szeptember 21-én a DKJ D240124 eladási árfolyama 97,0743 volt, ugye ennyiért adta volna nekem a kincstár. Egy db 10 ezer Ft névértékűt 9707 Ft-ért vehettem volna.


Szeptember 30-án ugyanezen papír vételi árfolyama 97,3939 volt, így 9739 Ft-ért vették volna meg tőlem. A nyereség 32 Ft, 0,33% mindössze 9 nap alatt, ez egy évre vetítve 13,4%.


Tehát a kb 4 hónap múlva lejáró DKJ éri meg ha lejárat előtt akarom eladni, az aktuálisan vehető leghamarabb lejáróval is kevesebbet kapok (22 Ft D231018-val). Vagy elszámoltam valamit?


2023. okt. 3. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Valamiért a Kincstár fordítva használja a vételi és az eladási árfolyam kifejezéseket mint a bankszakma. A Kincstárnál az eladási az az, amennyiért eladhatod, nem pedig amennyiért ők adják.


De ha nem vagyunk biztosak hogy az eladási/vételi relációt kinek a szempontjából érti egy szolgáltató akkor ez a szabály szinte mindig érvényes:


Amennyiért veheted > amennyiért eladhatod

2023. okt. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 nem lehet, hogy most Te kevered össze a kettőt?
2023. okt. 3. 13:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem. Most megnéztem a D240821-et.


“Aktuális vételi bruttó árfolyam

93,0381%

Aktuális eladási bruttó árfolyam

92,3903%”


Ha az eladási árfolyam lenne amin ők adják és a vételi, amin ők veszik, akkor egy azonnali egyidejű vételi és eladási tranzakción végtelen pénzt kereshetnék kockázatmentesen.:)

2023. okt. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

[link]


Én is ránéztem itt, más szavakat használnak. Ugyanazon számok, csak valamiért itt fel van cserélve a vételi és eladási. Plusz a nettó és bruttó is eltér. Gondolom máshol nézeted az adatokat.


92,3903% a vételi nettó árfolyam (amennyiért a kincstár veszi)

93,0381% az eladási nettó árfolyam (amennyiért a kincstár adná el)

2023. okt. 3. 14:37
 5/6 A kérdező kommentje:

De nem ez a lényeg a kérdésemben, csak a szavakon van kavarodás.


Úgy általában pár hétre akarna valaki állampapírt venni, akkor a kb 4 hónapos DKJ a legjobb vétel. Szóval ezt jól gondolom?

2023. okt. 3. 14:58
 6/6 anonim ***** válasza:

DKJ fordítva van mint az állampapírnál vagy államkötvénynél. Ott előre a teljes összeget hitelezed meg az állam felé és a végén kifizeti neked a hitelezett összeget. Állampapírnál/kötvénynél pedig hitelezel x összeget, aztán azután kapsz valamennyi kamatot.


" akkor a kb 4 hónapos DKJ a legjobb vétel. Szóval ezt jól gondolom?"


Jól gondolod.

2023. okt. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!