Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Év elején indult átalányadózós...

Év elején indult átalányadózós vállalkozásom váltanám katásra, majd 1 év múlva újra átalányadósra. Banki hitel szempontból ez lehet hátrány?

Figyelt kérdés

Jelenleg kb havi 300-500 ezer ft a bevételem. Mellékállásban tevékenykedtem idáig, így az átalányadózás szuper volt, de most megszűnt az egyetemi tanulmányom, így ugrott a “főállásom”.

Így viszont rengeteg a kiadás, havi 300 ezernél is közel 150 ezer.


Csak magánszemélynek számlázok, így működhetne a kata is.

Viszont szeptembertől 90%, hogy újra egyetemista leszek.


Ekkor megint átalányadózni szeretnék.

Működhet? Jól gondolom?


(Van könyvelőm, de össze vissza beszél, és nem tudok megbízni benne. Az elmúlt 8 hónapom alatt, mióta vállalkozom, ő a harmadik, és egyszerűen nem tudok jól választani. Mindenki tévesen informál rendszeresen, de a nagyobb irodáknak nem tudok havi 20-30 ezreket fizetni a könyvelésért)

Jelenleg havi 10 ezer ft a könyvelőm, de bármit kérdezek tőle, rossz választ ad. Majd felhív pár órán belül, hogy utána olvasott és mégsem így van, majd ezután is félre beszél.


Nagyon örülnék, ha valaki tudna válaszolni, hogyan járjak el.

Szolgáltatást árulok, csoportokat oktatok egyetemi tantárgyakból online élőben, illetve érettségire készítek fel.


2023. okt. 1. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem működhet.
2023. okt. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Több szempontból is hibás a levezetésed, több okból sem tudnád ezt megtenni. Amúgy a 300ezres bevételre nem tudom hogy jöhet ki 150es adó, ott valami nem kerek. Ha gondolod keress meg, sok hozzád hasonló vállalkozóval dolgozunk.
2023. okt. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Bérminimum utáni járulékok kb 98.000ft/hó, plusz a bevételeim utáni szja.

Plusz havi weboldal karbantartás és könyvelői díj.

Így fizetek havi 150.000ft-ot akkor is, ha nulla a bevételem.

2023. okt. 1. 21:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja ok, azt hittem a járulékaid annyi. A weboldalt meg a könyvelőt nem gondoltam ebbe bele. Amúgy szjat nem fizetsz ha nem volt bevételed.

Itt azért lehetne még okoskodni a dolgokon, lehetne optimalizálni. Továbbra is él amit mondtam, hogy ha tanácsadás kell vagy váltani akarsz, akkor keress bátran.

2023. okt. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"ok, azt hittem a járulékaid annyi"


Hinni a templomban kell. Írta, hogy 300-500 a havi bevétele, egyértelmű a ktg-hányad, egyértelmű emiatt a mentes határ is, szóval az szja-ra gondolhattál volna, ha már itt ajánlgatod magad.

Ráadásul kiadást írt...

2023. okt. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

300ra 27 ezer szja. A maradék 23 volt kérdés nekem, de megválaszolta. Ennyi.

“ Így fizetek havi 150.000ft-ot akkor is, ha nulla a bevételem.” - itt meg megint mást ír a kérdező. Szóval jogosak voltak az aggályaim, mivel így az szja pont nem játszik.

2023. okt. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!