Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitelnél hátrány ez?

Lakáshitelnél hátrány ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még annó fiatal fejjel több hülyeséget is elkövettem mint pl hitelfelvétel(szabadfelhasználás) és végrehajtásra kerültem azóta szerencse ezt már fizettem(3éve)

Asszonnyal lakáshitelt vennénk fel, nekem a végzettségemből adódóan kicsit magasabb a fizetésem(nettó 500000ft)

Asszonynak nettó 180000ft.

Egyelőre családlakásában élünk így havi csak 15ezret kellett fizetnünk, és spórolással van most 5millió megtakarítás.

Néztünk vidéken egy 17milliós lakást, ez a fentebb említettek alapján megkapható a hitel?

Illetve nézegettünk különféle kalkulátorokat, ott van,hogy x évig fix vagy végig fix kamatozású, nyilván az utóbbinál magasabb a végösszeg,ebből mit érdemes választani?


2020. ápr. 25. 10:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Első lépésként azt javaslom, kérj a számlavezető bankodnál egy teljes KHR kimutatást, abból kiderül, hogy teljesen rendben van-e a hitelmúltad.

2. lépésként kerüljétek el azokat a bankokat, ahol végrehajtásra került a hiteled.


Ekkora jövedelemmel, ennyi önerővel jó esélyed van lakáshitelre, de számít a település is. CSOK-ban, babaváróban is érdemes gondolkodni, ha házasok vagytok.

2020. ápr. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első jól mondja!


A KHR kimutatás teljesen ingyen van, csak kérni kell, attól okosabb leszel, hogy mit látnak rólad a bankok.

2020. ápr. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!