Nekem ebből lenne bajom?

Figyelt kérdés

Az interneten egyszer csináltam azt a pénz végett, hogy a CIB-hez beregisztráltam , hogy kapjak pénzt azt a 20.000 Ft-ot de mivel rossz kódot adtam meg így elrontottam az egészet és nem kaptam meg a pénzt. De viszont, hogyha a Raiffeisen-nél is megcsinálnám ugyan ezt csak azért, hogy kapjak pénzt ez a dolog szerintetek büntetendő vagy csalásnak minősül? Egyébként azt kijelenteném , hogy van bejelentett munka helyem , ahol dolgozom és ezek a kis kitéréseim plusznak vannak.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. szept. 28. 10:47
 1/8 krwkco ***** válasza:
75%

"ha a Raiffeisen-nél is megcsinálnám ugyan ezt csak azért, hogy kapjak pénzt ez a dolog szerintetek büntetendő vagy csalásnak minősül?"

Nem csalás és nem törvényellenes. Bárki nyithat számlát több banknál is. És nincs benne megtévesztés sem. A bankok az ilyan számlanyitási akcióknál nem szokták azt kikötni, hogy máshol ne legyen számlád.

2023. szept. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Megcsinálhatod, csak szoktak feltételek lenni. Pl. hogy egy évig nem szüntetheted meg a számlát vagy oda kell érkezzen a jövedelmed. Akkor pedig már nem biztos, hogy megéri, pláne 20 ezerért a bankban tölteni az idődet.
2023. szept. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Nem törvényellenes. A bank úgy védi ki, hogy ne járjon rosszul (a csak a jutalom miatt számlát nyitó ügyfelekkel), hogy kiköti, hogy pl. fél évig nem szüntetheted meg a számlát, stb... Ha megszünteted, az sem törvényellenes, csak akkor visszaveszi a 20 e ft-ot. Megterheli vele a számlád, mintha tartoznál.


És mondjuk a harmadik hónaptól ha nem jön rá havi minimum jóváírás, akkor nem ingyenes a számlavezetés, stb...



Tehát bűncselekmény nincs, ez csak polgári jogi kérdés.

Kicselezni a bankot nem lehet, viszont ha neked amúgy is kell egy számla, akkor pont jól jön.

2023. szept. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És ha arra a számlára nem érkezik semmi pénz olyankor mivan?
2023. szept. 28. 12:39
 5/8 krwkco ***** válasza:
86%

"És ha arra a számlára nem érkezik semmi pénz olyankor mivan?"

Ez sem törvényellenes. De az akció feltételeitől függően esetleg nem kapod meg a jóváírást. Vagy a számlatípus kondíciói szerint magasabb számlavezetési költséget kell fizetned. Ami tartozásként szerepel a számládon és bírósági perrel behajthatják tőled.

2023. szept. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
És biztosan komolyan gondoltad, hogy ennyi ésszel majd pont Te fogod kicselezni a bankokat?
2023. szept. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

Rafinál ha nem oda megy legalább 400 ezer, akkor havi 13 ezer a számlavezetési díj

olcsó és jó :)

2023. szept. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 krwkco ***** válasza:
100%

"Rafinál ha nem oda megy legalább 400 ezer, akkor havi 13 ezer a számlavezetési díj"

Ez csak a Gold 2.0-ra igaz és a Rafinál sok más számlatipus is van.

"olcsó és jó :)"

Minden díjat beszámítva a Gold 2.0 a legolcsóbb magyar banki számlacsomag. Csak megfelelően kell használni.

2023. szept. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!