Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró hitel igénylési...

Babaváró hitel igénylési ideje egyik bankból a másikba mennyi idő?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy mi online adtuk be az igényt a babavaro hitelhez(erste), csak hiánypótlót kaptunk, közben arra a döntésre jutottunk, hogy inkább a K&H bankba adjuk be, mivel erste bank nincs a városunkban, gondoltuk így kényelmesebb. El is mentünk személyesen a K&H-ba( oda megy az utalásunk is), erre az ügyintéző csaj teljesen ki volt akadva, hogy miért más bankban próbálkoztunk először miért nem egyből hozzá mentünk, mondtam neki, hogy csak próba jelleggel de átgondoltuk és azért jöttünk ide. Erre azt mondta, hogy ez nem így működik…most ezért várnunk kell decemberig, addig nem tudja beadni a papírokat. Kérdésem az lenne, hogy tényleg 3 hónapot kell várni hogy beadja az igényünket? Várjunk vagy menjünk másik bankba? Hozzá teszem nem volt kedves. Mondtam is neki, hogy én erről nem tudtam, csak azt olvastam, hogy sokan ha az egyik bankban nem jártak sikerrel próbálkoztak egyből másik banknál. Köszönöm ha válaszolsz.

#K&H #babaváró #hitel #Melyikbank
2023. szept. 28. 06:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha már beadtátok valahol, máshol nem tudjátok megigényelni, ez így van. Vagy vigyétek végig mostmár az Erstét, vagy azt mondjátok vissza és utána próbálkozzatok.
2023. szept. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jól mondta a K&H-s ügyintéző, nem tudsz addig igényelni más banknál Babaváró hitelt, amíg egy adott banknál beadott hitelkérelmed van, mert a Babaváró hitel esetében a Magyar Államkincstár felé lejelenti minden bank, ha igénylés fut be hozzájuk egy ügyféltől. Azaz ha az Erste-nél beadott kérelmetek van, és a K&H-nál szintén beadnátok az igénylést, automatikusan elutasításra kerülne a K&H-nál. Jól ki van találva a rendszer, nehogy előforduljon, hogy valaki több banknál is felvegye a Babavárót. Ilyenkor az a teendő, hogy az Erste-nél elálltok a hiteligényléstől, ez a kincstári rendszerbe is le lesz jelentve az Erste felől, és pár nap múlva beadjátok a K&H-nál az igénylést.
2023. szept. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!