Valaki magyarazza nekem?

Figyelt kérdés

Nekem osszesen allampapirokban 16 millio ft-om. Es a penzkezelom a bankban mindig kinyomtatja nekem az allampapiros portfoliomat, ezen fel van tuntetve mikor kotottem le penzt melyik evben, mikor jar le stb...

Es 20019 ben 1 millio ft-ot kotottem le az adott hobapban premium magyar alampapir es ez 20024-ben jar le.

Es pont tegnap kaptam ra kamatot ami 68 ezer ft volt ennyit irtak jova..

A kerdes az, hogy miert csak ennyi a kamat, amikor ennek a papirnak a kamata tobb mint 10 % nem ? Az mar 100000 lenne..


2023. szept. 27. 08:02
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Nos először is az állampapír az nem betétlekötés. Az állampapír vásárláskor 1 millióért vettél x darab állampapírt, amiknek a címlete mondjuk 1 forint. Darab szorozva címlettel = névérték.


Az éves kamat = névérték x kamatláb


A kamatláb prémium állampapírnál a kamatfordulónap évét megelőző év inflációja + a fix kamatprémium


Ha most kaptad a kamatot, akkor a kamatlábnak a megállapítása egy évvel ezelőtt történt. Egy évvel ezelőtt az azelőtti év inflációja a kamatbázis. Tehát ez esetben a 2021-es, 5,1%. A kamatprèmium 1,5%, összesen 6,6%


Ha 68000 forintot kaptál, akkor 68000/6,6%=1030000 lehet a névértéked.


De sokat segítene ha leírnád ez melyik sorozat, mekkora névértékkel mert akkor helyetted a google-ben megkeresné valaki a nyilvános ajánlattételt amiben nagyon részletesen el lehet olvasni hogy mit vettél, és az hogyan, milyen feltételek mellett kamatozik…

2023. szept. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha 2019-ben váltottad, annak nem annyi lesz a kamata. Minden sorozat máshogy kamatozik.
2023. szept. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Minden papir mashogy kamatozik, erdemes lehetett volna kivaltsd jobb kamatozasura.


Arrol nem is beszelve hogy ha otpnel veszel allampapirt akkor szepen az OTPnek a dijait kifizeted potyara ami az allamkincstarnal teljesen ingyen lenne.

2023. szept. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

#2-3

Butaságot beszéltek. A PMÁP infláció követő, az előző évi inflációt + kamatfelárat fizeti mindegyik. A kamatfelárban lehet 1-2% különbség, ezért a kamatban max ennyi eltérés lehet. (Ráadásul pont a régebbi papaíroknak nagyobb a kamatfelára általában.)


A PMÁP 2024/J 16,20 %-ot fizetett 2023.09.25-én.


"Es pont tegnap kaptam ra kamatot ami 68 ezer ft volt ennyit irtak jova.."


Kérdezd a pénzkezelődet.

Vagy nézd meg az utolsó papírt, amit kaptákl, hogy mennyi volt a 2024/J NÉVÉRTÉKE.

2023. szept. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a 2024/J, akkor a 2023 szeptember 25-én fizette ki azt a kamatot, aminek mértékét egy évvel korábban, 2022 szeptemberében állapították meg. Az ekkor megállapított kamatbázis az előző évi: 2021-es infláció, 5,1%. A 2024/J kamatfelára 1,7%. A kamatláb tehát összesen 6,8%. 6,8% x 1 millió névértèk = 68000 forint.
2023. szept. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 - Igazad van, ezt benéztem. 16,2%-ot jövőre fizeti ki.
2023. szept. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen, nagyon szegyellem magam hogy ilyen gazul elutottem a datumokat, fuu de kinos...

Bocsanat erte.

Es koszonom szepen a valaszokat utolso elotti 😘

2023. szept. 27. 09:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!