Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért csinálja ezt a bank?

Miért csinálja ezt a bank?

Figyelt kérdés
Hitelkártyám van, fizetéskor általában a teljes tartozást vissza szoktam utalni, hogy maximum legyen a kártya egyenlege. A kivonaton szerepel egy opcionálisan fizetendő összeg (amivel kamatmentességet kapok) de mivel nem azt az összeget utaltam át, hanem egyben az egész tartozást, a bank kb 1000 Ftot levett a kártyáról. Miért van ez, hiszen az jó ha az ember visszafizeti a teljes tartozását
2023. szept. 12. 12:44
 1/4 A kérdező kommentje:
Ugye most már nem szednek le többet? Arra hivatkoznak hogy az ő általuk meghatározott összeg a kamatmentes, én viszont többet fizettek annál az összegnél, meghogy legközelebb inkább külön utalással menjen a többi
2023. szept. 12. 12:58
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted ez itt a bankod ügyfélszolgálata?
2023. szept. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 krwkco ***** válasza:

A hitelkártyának van egy fordulónapja. Azon a napon (vagy a következőn) létrejön egy kimutatás, amin rajta van az "utolsó számlakivonat egyenlege". Pontosan annyit kell befizetned legkésőbb a fizetési határidőig, ahhoz, hogy ne legyen kamat.

Nem többet és nem kevesebbet. Ha többet fizetsz be, az általában a hitelkártya "nem rendeltetésszerű használata". Ha kevesebbet, akkor kamatot fognak felszámolni.

"én viszont többet fizetek annál az összegnél"

Ezt nem szeretik, mert akkor a két fordulónap között többet is költhetsz a hitelkártya kereténél. Pl. több visszatérítést kaphatsz.

2023. szept. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Erste? Össze-vissza vonogattak nálam is. Már megszabadultam a hitelkártyájuktól (az sem volt egyszerű). Mondjuk használni sem volt egyszerű, mert George soha nem működött, amikor kellett volna.

Egyébként kamat terhelés lehet rendeltetésszerű használatnál is, hiszen bizonyos típusú tranzakciók hitelkártya esetében kamatoznak (pl. ATM-es készpénzfelvétel, szerencsejáték tranzakciók stb.)

2023. szept. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!