Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan működik a hitelkeret...

Hogyan működik a hitelkeret összeg?

Figyelt kérdés

Múlt hónapban igényeltem az Erste Banknál hitelkeretet a folyószámlámra, amit engedélyeztek is, az összeg meg is jelent a számlámon.


Ezt fel is használtam, majd rá pár napra megérkezett a fizetésem is.

A problémám az, hogy ez a hitelkeret most olyan, mintha nem lenne, magyarul nem enged "minuszba" a számlámon, pedig újrahasználható keretről lenne szó.


Most ez hogyan működik, mégsem tudom újból használni a hitelkeretemet?



2023. szept. 12. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A folyószámla hitelkeret azt jelenti, hogy lemehet az egyenleged mínuszba.


Azt tapasztalod, hogy elköltötted a pozitív egyenleged, most nullán van és nem enged további kifizetéseket a bank?

2023. szept. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kell hogy egyengedjen, valamit rosszul csinalsz
2023. szept. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1-es igen, ez a tapasztalatom.

2-es utalni próbáltam és nem engedte.

2023. szept. 12. 11:48
 4/11 A kérdező kommentje:
1-es: pontosabban a plusz egyenleg óta érkezett a számlámra jövedelem.
2023. szept. 12. 11:49
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az nem folyószámla hitel volt hanem személyi kölcsön.
2023. szept. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Először én is azt hittem, ezért átnéztem a dokumentumokat, és hitelkeret van feltüntetve.
2023. szept. 12. 11:55
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos bankoknál a hitelkeret megemeli az egyenleget, tehát az egyenleget azzal együtt látod. Tehát "mínuszba" nem tudsz lemenni, mert ha a hitelkeretet is elköltötted akkor állsz nullán. Nem lehet, hogy az Ersténél is így van?
2023. szept. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a bankod, ők jobban látják. Lehet rosszul vitték fel a gépbe. Velem is volt már olyan, hogy befizettem pénzt nem saját számlára, de levették róla, nem rátették. Aztán még nekem kellett magyarágkodni, meg visszanézni a kamera felvételét. Jól is néznénk ki, ha besétálok a bankba és akárki számlájáról levehetném a pénzt.
2023. szept. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, mert egyenlegemelés nem történt.
2023. szept. 12. 11:59
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátomnak volt az Ersténél hitelkártyája 500ezer forintos kerettel és az applikáció fő nézetében mint elkölthető összeg ezzel az 500ezerrel magasabb számot mutatott. Emiatt valóban ha lement volna 500ezer mínuszba, akkor azt látta volna “egyenleg”-ként az applikációban, hogy 0.
2023. szept. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!